Kurban pazarı satıcı ve alıcıları buluşturmaya başladı. Kurban Bayramı’na sayılı günler kala besiciler bir yıl boyu büyük emeklerle bakıp büyüttükleri kurbanlıkları pazara çıkardı.

Kurban pazarında büyük baş ve Küçükbaş hayvan satışı yapanlar, kurbanlık küçükbaşlar 13 liradan başlayıp, kilosuna göre değişiyor.

Büyükbaş̧ kurbanlık danaların ise 80 bin liradan başlayıp, kilosuna göre fiyatlarının değiştiğini ifade ettiler. Kurban Pazarı, bayram sonuna kadar açık kalacak.

OSMAN İSİMLİ BOĞA PAZARIN GÖZDESİ OLDU

Kurban Pazarının gözdesi ise Besici Rüstem Erdin tarafından büyük bir özveriyle bakımı yapılan 1 ton ağırlığındaki simentel cinsi boğa oldu. Osman isimli 1 tonluk boğa Kurban Bayramı'na sayılı günler kala 250 bin liraya alıcısını bekliyor.

I M G 6851Aaa

VATANDAŞLARIMIZI KURBAN PAZARINA DAVET EDİYORUZ

Besici Mustafa Mert; ‘’ Bu sene kurban satışlarımızda çok düşüş var yem ve saman çok pahalandı. Bu pahalılık nereye kadar bizde bilmiyoruz. Kurbanlıklarımıza aldığımız parayı bile vermiyorlar. Bu şekilde iyiye gitmiyor. İnşallah arife günü güzel olur diye ümit ediyoruz. Daha siftah edemeyen arkadaşlarımız var. Biz Bayramın sonuna kadar burada pazarda olacağız. Bütün ümitlerimizi arife gününe saklıyoruz. İnşallah hemşehrimiz dostlarımız, arkadaşlarımızı kurban pazarına davet ediyoruz. ‘’

BU KADAR DÜŞÜK BİR PİYASA GÖRMEDİM

İNEBOLU'DA YOL ÇÖKTÜ! İNEBOLU'DA YOL ÇÖKTÜ!

Besici Satı Mehmet Ünlü; ‘’2024 Kurban Bayramını inşallah iyi geçer dedik ama bu sene gerçekten durumlar kritik büyükbaş hayvandan daha hiç siftah etmedim. Küçükbaş hayvandan da daha bir tane satabildim. Bir haftadan beri çadırımda bekliyorum. Ben bu işi 7 yaşımdan beri yapmaktayım ama ben bu zamana kadar da bu kadar düşük bir piyasa görmedim. Bu sene çok kritik inşallah düzelir diye ümit ediyorum. Yaklaşık 20 tane büyükbaş hayvanım var ve hatta hepsini getirmedim hayvanlar ezilmesin diye… Bu sene kurban pazarında kar yok, otun ve samanın önüne geçilmiyor. Hayat çok pahalılaştı. Bende kurban bayramının son gününe kadar çadırımda bekleyeceğim. Herkese hayırlı bayramlar diliyorum. ‘’ 

I M G 6858 1600X1067

KURBANLIK SATIŞLARINDAN DÜŞÜŞ VAR

Besici Rüstem Erdin ise; ‘’ Bu sene Kurban pazarımızda işler çok düşük, Fiyatlarımızda normal ama kurbanlarımıza talep yok, çadırımızda hayvanlarımız duruyor. Her sene olduğu gibi bu sene de Akkonak Köyünde besledim hayvanlarımız doğal ortamda geçen seneye göre satışlar düşüş oldu. Kurbanlıklarımız çadırda duruyor. Ümidimiz arife günü inşallah hayırlı olsun. ‘’ dedi.     

I M G 6869 1600X1067

Editör: Barış İlyasoğlu