Oğuz Atay Öykü Ödülü başvuru süreci tamamlandı

Oğuz Atay Öykü Ödülü başvuru süreci tamamlandı
banner13
banner3

İnebolu Kültür ve Sanat Derneği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Oğuz Atay Öykü Ödüllerinin başvuru süreci 30 Nisan 2022' de tamamlandı.

Yoğun ilgiyle karşılanan Oğuz Atay Öykü Ödüllerine yurt içinden ve yurt dışından başvuran 713 yazarın eserleri gerekli başvuru koşullarını sağlayarak değerlendirme sürecine alındı.

Konu ile ilgili açıklama yapan İnebolu Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Hasan İlyasoğlu, şunları söyledi: “Kıymetli yazarlarımız; Altay Ömer Erdoğan, Ayşe Sarısayın, Ercan y Yılmaz, Hasan Özkılıç, Hülya Soyşekerci, Hürriyet Yaşar ve Hüseyin Peker'den oluşan seçici kurulumuzun yürüteceği değerlendirme süreci 1 Eylül 2022 tarihinde sona erecek.

Sonuçlar bu tarihte sosyal medya hesaplarımızdan ve basın yoluyla duyurulacaktır. Ödül töreni Oğuz Atay'ın doğum günü anısına Inebolu'da gerçekleştirilecektir. Tören duyurusu ayrıca yapılacaktır.

Oğuz Atay Öykü Ödülü alan eser ve seçici kurulun sıralama olmaksızın belirleyeceği on eser Oğuz Atay adına hazırlanacak anı kitap ile okura sunulacaktır.

Öykü ödülümüz için çağrımıza ses veren, öyküleriyle yanımızda olan tüm katılımcı yazarlarımıza teşekkür ediyoruz. Katılımcılarımızla kurduğumuz bağ yarışma  kavramının çok ötesinde Oğuz Atay öykü dostluğudur.

Oğuz Atay öykü dostluğu adına emeklerini, rehberliklerini, desteklerini;  koşulsuz, hesapsız ortaya koyan seçici kurul üyelerimize süreçte kolaylıklar diliyoruz.

Sevgili Oğuz Atay'ın  doğum gününde İnebolu'da öykülerimizle buluşmak dileğiyle, saygılarımızı sunuyoruz...”

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2022, 12:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER