FESTİVAL PROGRAMI BELİRLENDİ

FESTİVAL PROGRAMI BELİRLENDİ
banner3

İnebolu Belediyesi tarafından bu yıl 8.si düzenlenecek olan İnebolu Uluslararası Heyamola Deniz Şenlikleri Kültür ve Sanat Festivali'nde yıldız yağmuru yaşanacak.

Bu yıl 10-11-12 Ağustos 2018 tarihlerinde kutlanılması planlanan festivale katılacak sanatçılar belirlendi. Geri sayımın başladığı festivalde İnebolu, birbirinden ünlü sanatçıları misafir edecek.

İnebolu Uluslararası Heyamola Deniz Şenlikleri Kültür ve Sanat Festivali'nde bu yıl pop müziğin genç yıldızı İlyas Yalçıntaş ve Buray, Karadeniz müziği efsanesi Volkan Konak ile arabesk ve fantezi müziğin güçlü sesi Linet sahne alacak.

Çevre il ve ilçelerden binlerce insanı ağırlayacak olan konserlerin Boyran Mahallesi Prof. Dr. Şükrü Bozkurt Parkı Mevkii'nde gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı.

PROGRAM DA BELİRLENDİ

8. İnebolu Uluslararası Heyamola Deniz Şenlikleri Kültür ve Sanat Festivali programı netleşti.

Festival, 10 Ağustos Cuma günü Cuma namazı öncesi Yahya Paşa Camisi'nde Mevlid-i Şerif okunmasıyla başlayacak. Ardından saat 13.30'da İskelle Altı mevkisindeki Şehit Jandarma Uzman Çavuş Arif DEMİREL Kent Ormanı açılışı gerçekleşecek.

Saat 18.00'da Atatürk Anıtında Festival Resmi açılışının ardından Yerli ve Yabancı Halk Dansları Gruplarının Gösterileri sahnelenecek.

Cuma günü akşamı sunuculuğunu ünlü radyocu Gönül Dostu Şener'in yapacağı Boyran Mevkisindeki Prof. Dr. Şükrü Bozkurt parkında açık hava ve müzik şöleninde Filiz Satık'ın ardından saat 22.30'da genç şarkıcı Buray sahne alacak.

11 Ağustos Cumartesi günü ise aynı sahnede Volkan Konak ile Karadeniz rüzgarı esecek. Volkan Konak en güzel şarkılarını İnebolu halkı için seslendirecek.

DENİZ ŞEKLİKLERİ PAZAR GÜNÜ

12 Ağustos Pazar günü ise saat 09.00'da İnebolu İstiklal 2. Açık Deniz Yüzme Yarışı başlayacak ve 12.00'da ödül töreni gerçekleşecek.

Deniz Şenlikleri ise saat 14.00'da başlayacak. Pazar günü akşamında ise saat 21.00'da şarkıcı İlyas Yalçıntaş sahne alacak. Ardından ise saat 22.30'da ünlü müzisyen Linet konseri gerçekleşecek.

Festival havai fişek gösterisinin ardından sona erecek.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2018, 09:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER