İNEBOLU’DA SU KAYNAKLARI ALARM VERİYOR İNEBOLU’DA SU KAYNAKLARI ALARM VERİYOR

İnebolu Kaymakamı Ahmet Vezir Baycar, İnebolulu hemşehrimiz Kanocu Ahmet Ergün, Hemşehrimiz Yılmaz Kıvanç ile birlikte İnebolu Limanından Evrenye Köyüne Kano yolculuğu gerçekleştirdi.

Kaymakam Ahmet Vezir Baycar’ı İnebolu Limanı’ndan Hemşehrimiz İş İnsanı Mehmet Reis,  İlçe Emniyet Müdürü Cihan Gündüz, İlçe Jandarma Komutanı Recep Özbek ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hakan Civelekoğlu yolcu etti.

KOYLARIMIZI VE İNEBOLU’YU KEŞFETMEYE BEKLİYORUM

Kaymakam Ahmet Vezir Baycar gazetemize yaptığı açıklamada; ‘’Bugün Ahmet Ergün kardeşimizle kano yolculuğu yapmak üzere İnebolu Limanına geldik. İnebolu Limanından Evrenye Limanına kadar bizde Ahmet Ergün kardeşimize kano ile yolculuk da eşlik edeceğiz. Bunun içinde çok heyecanlıyız, Ahmet Ergün Bey 2022 yılında özel bir yolculukta bulundu Kano ile İstanbul’dan yola çıkarak Kerem arkadaşımızla beraber iki kişi İnebolu’ya kadar 15 günlük bir serüvenle İnebolu’ya kadar ulaştı. Bizim İnebolu’nun şeref ve kahramanlık gününe denk gelecek şekilde varışını ayarlamış oldular. İstanbul’dan getirdikleri yolculuktaki şanlı Türk Bayrağını protokole teslim ettiler. Büyük bir onurla onları karşıladık bugünde temsilen bu ruhu canlandırma adına İnebolu Limanından Evrenye köyüne kadar kısa bir yolculuk yapacağız. Bu yolculuğumuzu da geze geze yapacağız. Koylarımızı görme fırsatı yakalayacağız. Belki de şimdiye kadar görmediğimiz koylarımızı göreceğiz. Ahmet Ergün Bey’de bizlere eşlik edecek. İnşallah hayırlı güzel bir yolculuk olur. Ben bütün misafirlerimizi denizlerimizi, koylarımızı ve İnebolu’yu keşfetmeye bekliyorum.‘’ dedi.

ŞERİFE BACININ TORUNLARI OLMAK BİZE GURUR VERİCİDİR

Kanocu Hemşehrimiz Ahmet Ergün ise yaptığı açıklamada; ‘’ Sayın Kaymakamım Ahmet Vezir Baycar Bey’le ile beraber Evrenye Köyüne kadar bana eşlik etmesi bana büyük bir gurur vermektedir. 2022 yılında yapmış olduğumuz İstanbul- İnebolu yolculuğumuzda Mehmet Reis Bey abimiz bizlere yardımcı ve destek olmuştu. İstanbul’dan çıkmadan önce hedefimiz hep İnebolu’ydu. Çünkü İnebolu’da büyüdük, İnebolu’da Şerife Bacının torunları olmak bize gurur vericidir. Çünkü ecdadımızın zamanında yapmış olduğu yolculuğu da o gün yaşamak ayrı bir gurur vericiydi. Karadeniz insanın sevgi ve şefkatiyle geldik ve şanlı Türk Bayrağımızı Sayın Valimize teslim etmemizle bu gururu bir kere daha yaşadık. Çünkü İnebolu halkının bizi İnebolu’da karşılaması bizlere ayrı bir gurur verdi. Biz burada 101 yılda yapılanı gerçekleştirmiş olduk. İnşallah gelecek nesillere de bir faydamız olmuştur. Onlarda bizden ilham alarak yapmaları bizi de ayrıca gururlandıracaktır. ‘’ ifadelerine kullandı.

I M G 7173 1600X1067I M G 7146 1600X1067I M G 7163 1600X1067I M G 7119 1600X1067I M G 7131 1600X1067

Editör: Barış İlyasoğlu