Yıldız ailesinin 3 yaşındaki kızları nakil için yardım bekliyor

Yıldız ailesinin 3 yaşındaki kızları nakil için yardım bekliyor
banner3

Araç’ın Yeşilova Köyü’nde genç bir çiftin kızı olan 3 yaşındaki Hatice Yıldız, içinde bulunduğu durumun farkında olmadan yaşam mücadelesi veriyor. İnşaatlarda çalışarak kızının tedavi masraflarını karşılamaya çalışan baba İbrahim Yıldız, Hatice'de kalp ve böbrek yetmezliğinin yanı sıra beyindeki hasar sonucu oluşan hareket bozukluğu hastalığının olduğunu öğrenince dünyası başına yıkıldı.

Doktorların ağır engelli raporu verdiği küçük kız, baş kontrolünü sağlayamıyor, desteksiz oturamıyor ve sara krizi geçirme ihtimali taşıyor. Kalp yetmezliğinden dolayı her an ölümle burun buruna olan Hatice Yıldız için doktorlar aynı zamanda ani bir epilepsi krizi geçirme riski taşıdığını da raporlarına eklemiş durumda.

“BEN YEVMİYE İLE ÇALIŞIYORUM”

Köyde annesinden kalma evlerinde yaşam mücadelesi veren İbrahim Yıldız (32) gazetemizi ziyaret ederek zor durumda olduğunu belirterek kızlarının kurtulması için yardım istiyor. İnşaatlarda yevmiye karşılığı çalışan Baba İbrahim Yıldız; “Ben yevmiye ile çalışıyorum. Eşim kızımızı bırakmadığından çalışamıyor. Sosyal Yardımlaşmadan yardım alabilmek için başvurdum. İncelemenin tamamlanmasını bekliyoruz. Kızımız engelli olduğu içinde ona bakım ücreti alıyoruz. Onun dışında başka gelirimiz yok” dedi.

“KIZIMIZI KURTARSINLAR, BİZ BAŞKA BİR ŞEY DİLEMİYORUZ”

Kızının 6 aylıkken havale geçirmesi nedeniyle engelli duruma düştüğünü söyleyen İbrahim Yıldız; “Kalp yetmezliği hastası olduğunu Ankara’da hastanede öğrendik. Doktor ‘Çocuğun kalbi sınırda, her an her şey olabilir. Kalp nakli gerekebilir’ dedi. Biz o zaman öğrendik. Allah rızası için bize yardım etsinler. Benim ameliyat için yeterli param yok. Kızımızı kurtarsınlar, biz başka bir şey dilemiyoruz. Çok daraldım. Elimden bir şey gelmiyor. Kızımı ameliyat ettirebilmem için bana devlet büyüklerimiz yardımcı olsun. Çok zor durumdayız” diyerek kızının ameliyatı için yardım istedi.

Ankara Dr. Sami Ulus Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yatırılan minik Hatice’nin nakil için sırada beklediğini belirten baba İbrahim Yıldız kızının iyileşmesi için yardım istedi.

İbrahim Yıldız Telefonu: 0537 625 01 58

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2018, 14:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER