Kastamonu'nun Yeni Valisi Koltuğuna Oturdu

Kastamonu'nun Yeni Valisi Koltuğuna Oturdu
banner3

Kastamonu'da geçen Ocak ayında emekliye ayrılan Vali Mesut Yıldırım'ın yerine geçici görevle atanan Yaşar Karadeniz görevine başladı.

İçişleri Bakanlığı tarafından Vekaleten Kastamonu Valisi olarak atanan Yaşar Karadeniz Kastamonu'da vatandaşlar tarafından karşılanarak görevine başladı.

İstanbul’da ilişiğini kesmesinin hemen ardından Ankara’ya geçerek İçişleri Bakanlığı’nda bir dizi görüşmelerde bulunan Vali Yaşar Karadeniz daha sonra Kastamonu’ya geldi. Vali Karadeniz, Valilik binası önünde kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından karşılandı. Herkesle tek tek tokalaşan Vali, daha sonra makamına geçerek Kastamonu Valiliği görevine başladı.

"HABERİM YOKTU"

Vali Yaşar Karadeniz Valilik Binası önünde yaptığı konuşmada::"İki gün öncesine kadar benim bu konudan haberim yoktı, emin olabilirsiniz. Hatta Salı günü saat 17.30'da daire müdürü arkadaşlarımızla topladık; orada ki hükümet konağının yıkılması ve yeni bir hükümet konağı yapma projemiz vardı. Bu arada daireleri nereye taşıyacağımızı konuşuyorduk, o sırada bana haber geldi ve Kastamonu'ya hemen gitmem gerektiğini öğrendim. Tabii bu bir geçici görevlendirme ama kararname çıkıncaya kadar hiçbir şey kesin değidir. Buraya gönderiliş amacım; eğer olağanüstü bir gelişme olmazsa burada bir süre sizlerle Kastamonu'ya hizmet etmek amacındayım" dedi. (Gürkan Yılmaz)

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2017, 13:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER