Kastamonu'nun Yeni Valisi Avni Çakır Oldu

Kastamonu'nun Yeni Valisi Avni Çakır Oldu
banner13
banner3

Yeni yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’ne göre 17 ilin valisi Mülkiye Başmüfettişi olurken, 24 ilin valisi ise başka illerde görevlendirildi.

Alınan karara göre Mülkiye Başmüfettişi olarak görev yapan Avni Çakır Kastamonu Valisi olurken, Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz ise Manisa Valisi olarak atandı

AVNİ ÇAKIR KİMDİR?
1968 yılında Aksaray’da doğdu. İlk Orta ve Lise tahsilini Aksaray’da tamamladı. 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 1990 yılında Tekirdağ Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. Sırası ile Manisa/Selendi ve Bolu/Kıbrısçık ilçesinde Kaymakam Vekilliği, Sivas/Akıncılar, Kars/Akyaka ve Yozgat/Çayıralan ilçelerinde Kaymakamlık görevinde bulundu. 2002 yılında Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığında Mülkiye Müfettişi olarak göreve başladı. 2003 yılında Mülkiye Başmüfettişi oldu. 21 Haziran 2017 tarihli ve 30103 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2017/261 sayılı kararname ile atandığı Bakanlık I. Hukuk Müşavirliği görevine 28/06/2017 tarihinde başladı.

1992 yılında Kaymakam Adayı iken yabancı dil ve mesleki eğitim amacıyla 8 ay süreli İngiltere’de bulundu. 2010 yılında Mülkiye Başmüfettişi iken İçişleri Bakanlığınca 6 ay süre ile gönderildiği A.B.D.’de Northern Illinois University’de Kamu Yönetimi ve Liderlik konusunda eğitim aldı. Gerek Kaymakamlık gerekse Mülkiye Müfettişliği görevleri sırasında değişik konularda 20’den fazla hizmet içi eğitim çalışmasına katıldı.

Aynı zamanda Türk İdareciler Derneği Yönetim Kurulu üyesi olan Avni ÇAKIR evli ve 2 çocuk babası olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Erdoğan
Hasan Erdoğan - 3 yıl Önce

Hayırlı olsun inşAllah

SIRADAKİ HABER