Coğrafi İşaretler Toplantısı ilçemizde yapıldı

Coğrafi İşaretler Toplantısı ilçemizde yapıldı
banner3

İnebolu Ticaret ve Sanayi Odası'nda gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Vedat Yılmaz, Kaymakam Abdullah Atakan Atasoy, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Cafer Açıkel, Abana Belediye Başkanı Altan Erdoğan, Bozkurt Belediye Başkanı Bozkurt Ekeş, İnebolu TSO Başkanı Şakir İşeri, İnebolu TSO yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Vali Yardımcısı Yılmaz başkanlığında oluşturulan toplantıda sahil ilçelerinden Kastamonu Coğrafi İşaretleri'ne eklenebilecek ürünler tartışıldı. Toplantıda belirlenen ürünlerden İnebolu Göveci, hodan, diken ucu, haluçka, İnebolu Tahin Helvası, dağ çileği, kivi, kabak elması, Evrenye Bıçağı, Bozkurt çeyiz sandığı ve Tarihi İnebolu Döneri, komisyonda görüşülmek üzere not alındı.

Toplantıda sahil ilçelerindeki coğrafi işaretlerin belirlenmesi için İnebolu TSO Sekretaryası oluşturulması ve 11-18 Haziran tarihlerinden sahil ilçe temsilcileriyle gerçekleştirilecek toplantıda ürünlerin belirlenmesi kararlaştırıldı. Akabinde de 29 Haziran tarihinde sahil ilçe belediye başkanları ve kaymakamlarının katılımlarıyla bir araya gelinerek coğrafi işaretli ürünlerin kesinleştirilmesi kararlaştırıldı.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2018, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER