11. Kastamonu Günleri başladı

11. Kastamonu Günleri başladı
banner3

Kastamonu Valiliği, Kastamonu Belediyesi ve Kastamonulular Dayanışma Derneği (KAS-DER) tarafından organize edilen ve bu yıl 11'incisi gerçekleştirilecek İstanbul'da Kastamonu Günleri başladı.

26 Kasım akşamı sona erecek etkinliğin resmi açılış töreni ise bugün saat 14.00'de gerçekleştirilecek. Açılış törenine bir son dakika değişikliği olmazsa İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun katılacağı açıklandı.

İNEBOLU'DAN TANITIM ATAĞI

İstanbul'da Kastamonu Günleri etkinliğine katılan İnebolu Belediyesi, yapmış olduğu etkinlikler ve fuara taşıdığı ilçemizin değerleri ile tanıtım rüzgarı estirdi.

İnebolu Belediyesi’nin başında Başkan Engin Uzuner’in bulunduğu ekip, İnebolu Kent Müzesi’nin bazı arastalarını, Otantik pazarda yapılanları, kilim tezgahlarını, dek kayığını, bezir yağı maketini, Atatürk’ün şapka heykelini, dev İstiklal Madalyası rölyefini, İnebolu ile ilgili resimler ve tanıtım kitapçıklarını Yenikapı'ya taşıdı.

Yenikapı Miting Alanı İnebolu Belediyesi’ne ait stantlar İnebolu Evi ile giydirildi. Kent müzesine davet her alanda dile getirildi.

İNEBOLU GÖVECİ DAĞITILACAK

İnebolu Belediyesi, resmi açılışı bugün gerçekleştirilecek etkinlikte katılımcılara İnebolu Göveci ikram edecek. Başkan Uzuner, özel çömleklerde hazırlattığı göveçleri İstanbul'a tanıtmayı hedefliyor.

KEMANE KULAKLARIN PASINI SİLDİ

Kemaneci Murat ve Ekibinin İnebolu stantlarının önünde yaptığı şov, katılımcıları büyüledi. Bir çok kişi telefonuna davul zurna nağmelerini kayıt yaptı. Davul zurna müziğini görenler oynamaktan kendini alamadı.

İNEBOLU STANDLARI

Yenikapı'da düzenlenen 11. İstanbul'da Kastamonu Günleri etkinliğine ilçemizden her yıl olduğu gibi Başoğlu Tarımsal Ürünler, Elzem Yöresel Ürünler ve Satkom Ticaret İnebolu Ahşabı katıldı.

Etkinlik 26 Kasım Pazar akşamı sona erecek.