9 Haziran İnebolu Şeref ve Kahramanlık Günü'nün 103. Yıl dönümü kutlamaları ve Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşünün, 8-9 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek YKS sınavının aynı tarihe denk gelmesiyle birlikte İnebolu Belediyesi öğrencilerin motivasyonun bozulmaması ve dikkatlerinin dağılmaması nedeniyle gerekli tedbirlerin alındığını vatandaşlara duyurdu.

9 Haziran İnebolu Şeref ve Kahramanlık günümüzün 103. Yıl dönümü kutlamaları ve Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşü, İnebolu’nun bu yıl ilk defa sınav merkezi olması nedeni ile 8-9 Haziran 2024 tarihlerinde yapılacak YKS sınavı ile aynı tarihe denk geliyor.  

BİLSEM’DEN ÖĞRENCİLERE YAZ ETKİNLİĞİ BİLSEM’DEN ÖĞRENCİLERE YAZ ETKİNLİĞİ

YKS sınavına girecek olan öğrencilerin söz konusu tarihte ilçemizde yapılacak 9 Haziran Şeref ve Kahramanlık Günü Kutlamaları ve Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşü programı etkinliklerinden dolayı motivasyonlarının bozulmaması ve dikkatlerinin dağılmaması konusunda yapılan toplantılarda gerek Kastamonu Valiliği, gerek İnebolu Kaymakamlığı ve gerekse İnebolu Belediyesi’nce her türlü tedbirlerin alınması sağlandı . Tüm etkinlik programı YKS sınavına girecek olan öğrencilerin dikkatlerinin dağılmaması üzerine oluşturulduğu ifade edildi.

İnebolu Belediyesi ekiplerince programın gerçekleşeceği alanlarda ses sistemlerinin testleri yapılırken tören alanından okullara sesin ulaşıp ulaşmadığı kontrol edildi. Yine programa katılacak olan tüm misafirlere Mustafa Kemal Paşa Caddesi, Askerlik Şubesi ve Turgut Özakman İstiklal Yolu Parkı ile Okulların olduğu güzergahta sessiz olunması uyarılarının yapılması kararlaştırıldı.

Bu vesile ile İnebolu Belediye Başkanı Engin Uzuner, geleceğimizin teminatı olan gençlerimize, 8-9 Haziran 2024 günü yapılacak YKS sınavına girecek olan tüm öğrencilere başarılar diledi ve ‘’Onların bizim gözümüzdeki değeri herhangi bir sınav ile ölçülemeyecek kadar değerlidir. İnebolu Belediyesi olarak öğrencilerimizin sınav günlerinde de yanlarında olduğumuzu sınavlarının rahat sağlıklı ve güvenli bir biçimde geçmesi için her türlü tedbirleri aldığımızı , tüm eğitim hayatları boyunca yanlarında olduğumuz, onların kişisel ve mesleki gelişimleri için elimizden gelenin fazlasını yapacağımızın bilinmesini istiyorum’’ dedi.

Editör: Barış İlyasoğlu