Yapımı Devam Eden İnebolu Kent Ormanına Şehidimizin Adı Verilecek

Yapımı Devam Eden İnebolu Kent Ormanına Şehidimizin Adı Verilecek
banner3

İnebolu Belediye Başkanı  Engin Uzuner’in talimatı ile Destek Hizmetleri  Müdürlüğü ekipleri  tarafından  yürütülen, İlçemiz merkezine yaklaşık 4 km mesafedeki İskellealtı Mevkiinde bulunan alanın;  Belediye Mesire Alanı Peyzaj planlama Tasarım Projesi kapsamında, Kent Ormanı olarak düzenleme çalışmaları  süratle  devam  ediyor.

Çalışmalar  devam  ederken, Belediye  Başkanı  Engin  Uzuner  söz konusu  Kent Ormanına Kahraman Şehidimizin  adının  verileceğini duyurdu.

Başkan  Uzuner  konu  ile  ilgili  şu açıklamalarda  bulundu.

“İlçemiz şehir  merkezine  yaklaşık  4 km  mesafedeki   İskelle  altı  mevkiinde  bulunan  alan, Belediyemizce  Kent Ormanı olarak,  Peyzaj Planlama  Tasarım  Projesi  kapsamında  düzenleme  çalışmaları  süratle  devam  etmektedir.

İçerisinde cam teras, kamelyalar, piknik masaları, hayvanat bahçesi, çocuk oyun grubu, alışveriş stantları, paintball parkuru ve otopark vb. bir çok sosyal unsurun bulunacağı,  İlçemiz İskellealtı mevkiinde ki Kent Ormanı; doğa ve tabiatın bütün güzelliklerini kapsamaktadır. Çam ağaçları ile çevrili Kent Ormanında vatandaşlarımız piknik yapıp bir çok sosyal aktiviteden yararlanabileceklerdir.

İlçemiz İskellealtı Mevkiinde bulunan Kent Ormanına;  Afrin Bölgesinde  yürütülen “Zeytin Dalı  Harekatı”nda  çıkan  çatışmada  Şehit olan,  Kahraman hemşehrimiz   Jandarma Uzman  Çavuş  Arif  Demirel’in  ismi verilecektir. Bu doğrultuda;  konuya ilişkin,  İnebolu Belediye Meclisinden   Karar alınması  yönünde  gerekli  iş  ve  işlemler  önümüzdeki  süreçte  sağlanacaktır.

Belediyenin çok yakında hizmete sunacağı ''Şehit Jandarma Uzman Çavuş Arif Demirel Kent Ormanı''; piknik yapmak isteyenlerin, hafta sonları aktiviteleri için doğa ile buluşma adresi olacaktır.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2018, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER