UZUNER: 'KONU BELEDİYEMİZ İLE İLGİLİ DEĞİLDİR'

UZUNER: 'KONU BELEDİYEMİZ İLE İLGİLİ DEĞİLDİR'
banner3

İnebolu Belediyesi tarafından yapılan açıklamada sorumluluk alanı Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü'nde bulunan Zaferyolu Caddesi ile İsmetpaşa Caddesi'ndeki yol ve kavşak çalışmalarının İnebolu Belediyesi'nin herhangi bir tasarrufu olmadığı belirtildi.

Söz konusu çalışmalar ile ilgili vatandaşlar tarafından sürekli kendilerinin sorumlu tutulduğunu ancak böyle bir şeyin mümkün olmadığı iletilen açıklama şöyle:

"İnebolu Belediyesi olarak,  gerek sosyal medyada, gerekse e-posta adresimize gönderilen mailler, gerekse  halkımız arasında söylenilen şifai sözlere karşılık, Belediyemizin tasarrufunda bulunmayan yol yapımı ve kavşak çalışmaları hakkında halkımızı bilgilendirmek maksadı ile bu açıklamayı yapmış bulunmaktayız.

İnebolu Belediyesinin devam eden yol yapımı ve kavşak çalışmaları ile ilgili herhangi bir tasarrufu bulunmamaktadır. Konu Belediyemiz ile ilgili değildir.

Konu ile ilgili olarak Kastamonu Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün 23.03.2015 tarih ve 792 sayılı yazısı ekinde gönderilen inşaat faaliyetleri hakkında  genelgesi gereği, Belediyemizce İlçemiz Karayolları 152. Şube Şefliğine 20.04.2016 tarih 453 sayılı yol inşaatı hakkında yazı yazdık.

Yazımızda; İlçemizde Mayıs ayı ile birlikte, yaz sezonunun başlaması nedeni ile yerli yabancı turistlerin İlçemize gelmeleri ve bu anlamda İlçemizin turizme yönelik faaliyetlerinin hız kazanması sebebi ile inşai faaliyetlerin bu döneme kadar tamamlanması gerektiğini belirttik.

Kültür ve Turizm Bakanlığının 2015/03 sayılı genelgesine göre Turizmin olumsuz etkilenmemesi için ülkemizde Mayıs-Ekim ayları arasında inşai faaliyetlere kısıtlama getirildiğini, bu durumda İlçemiz turizminin olumsuz etkilenmemesi için söz konusu yol inşaatının Mayıs-Ekim ayları arasında yapılmaması, kış döneminde gerçekleştirilmesi gerektiğini bildirdik.

Belediyemizin tasarrufunda bulunmayan yol yapımı ve kavşak çalışmalarından hiç bir araştırma yapılmadan Belediyemizin sorumlu tutulmasını, Belediyemizin hedef gösterilmesini kınıyoruz."

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2017, 17:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER