Türk Telekom Arıza Ekibi İşsiz Kaldı

Türk Telekom Arıza Ekibi İşsiz Kaldı
banner3

Türk Telekom’a bağlı sahil ilçelerine bakan Arıza Tesis Ekibi sözleşme dolduğu için işsiz kaldı.

Türk Telekom’un alt taşeronu olan Pro-yap şirketi İnebolu, Küre, Doğanyurt, Bozkurt, Çatalzeytin ilçelerinin arıza alt yapı ve şebeke işlerini yapıyordu.  İnebolulu olup ilçemizde ikamet eden  ve çevre ilçelerin ihtiyaçlarını İnebolu’dan karşılayan Arıza Tesis Ekibi çalışanları 31.12.2018 tarihinde sözleşmelerin yenilenmesini beklerken, sözleşmeleri  dolduğu için işten çıkarıldı. Pro-yap şirketi yeni sözleşme imzalamanın yerine sözlü olarak işçilere, iş yükünün ve masrafların artmasından dolayı, işçi sayısının düşürüleceğini ve bundan dolayı bu işleri yapan 8 işçiye çıkış verildiğini bildirdi. 

Arızaya Kastamonu’dan Ekip Gelecek

Bu durum da İnebolu, Küre, Doğanyurt, Bozkurt, Çatalzeytin ilçelerinde oluşan internet, telefon, alt yapı ve şebeke bağlama gibi işlerde ve arızalarda Kastamonu’dan  gelen ekip hizmet verecek.

Sahil ilçelerinde hizmete yetişemeyen ekibin 31.12.2018 tarihinde işten çıkarılması sonrasında İnebolu, Küre, Doğanyurt, Bozkurt, Çatalzeytin ilçelerinde arıza vb işlerde  ekip yetersizliğinden dolayı  mağduriyet yaşanması  bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2019, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER