PEDALLAR BİRLİK BERABERLİK İÇİN ATILDI

PEDALLAR BİRLİK BERABERLİK İÇİN ATILDI
banner3

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında bisiklet turu düzenlendi.

İnebolu Kaymakamlığı tarafından düzenlenen etkinliğe yeden yetmişe yüzlerce bisikletli katıldı. Tarihi Türk Ocağı binası önünden başlayan etkinlik, Boyranaltı sahili boyunca sürerek yeniden Türk Ocağı binası önünde sona erdi.

İnebolu Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy, 29 Ekim’i büyük bir gurur ve coşkuyla kutladıklarını belirterek “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde ilçemizde birlik ve beraberliği sağlamak için bisiklet turu etkinliği düzenledik. Bu etkinliğin adına da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu diye belirttik” diye konuştu.

Milli Mücadele döneminde büyük güçlüklerle zorluklarla, milli ve manevi değerle sahip çıkarak, birlik ve beraberlik duygusu içerisinde birbirine sarılarak bu mücadelenin kazanıldığına dikkat çeken Kaymakam Atasoy, “Bizde ilçemizde birliği beraberliği sağlamak adına bu güzel ve anlamlı günde havanında güzel olmasıyla bir farkındalık yaratmak istedik. İnşallah birliğe beraberliğe vesile olur. Herkes burada güzel zaman vakit geçirdi, katılımda yoğun oldu. Sağlık Bakanlığı’mızın da Belediyemize tahsis ettiği bisikletlerimiz var, onları da bisikleti olmayanlara verdik. Az önce 90 yaşında bir amca da benden bisiklet istedi. Ondan bile heves var, yediden yetmişe herkes şuanda burada.” dedi.

Geniş güvenlik önlemleri içerisinde tamamlanan bisiklet turu, Türk Ocağı binası önünde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

>>>FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN<<<

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2018, 16:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER