Pazaryerine 3 Katlı Proje

İçinde köylü ve yerli pazarı , manav katı, kafe, çok amaçlı salon, konferans salonu, otopark bulunacak

Pazaryerine 3 Katlı Proje
banner3

Belediye Başkanı Engin Uzuner pazaryerine el attı.

İlçemizin ihtiyacı olan yerli ve köylü pazarı ile manavların aynı binada olacağı, bir katında çok amaçlı salon olarakta kullanılabilecek kafesi olan, yine ilçenin en büyük ihtiyaçlarından olan 300 kişilik konferans salonu bulunacak ve otoparkı da bulunan modern bir pazayeri projesinin çizimi için Mimar Salih Ustaoğlu'na teklifte bulundu. Bunun üzerine Mimar Salih Ustaoğlu, İnebolu konseptine uygun 3 adet proje hazırlayarak İnebolu Belediyesine sundu.

Hazırlanan projelerle ilgili gazetemize konuşan Belediye Başkanı Engin Uzuner şunları söyledi; Sunulan projeyi ekip arkadaşlarımız ile tartıştıktan sonra uygun olanı koruma kurulununda vereceği izin ile çalışmalara başlayacağız. Pazar yeri esnafımızı üreticilerimizi ve bunlardan faydalanacak halkımzı düşünerek hazırlanan Pazaryeri projemizi temmuz 2017 tarihine yetiştirmek üzere çalışmalarımıza hız verdik. İlçemizin en büyük ihtiyaçlarından olan konferans salonu ve otoparkı da projeye kattık. 3 kat olarak planlanan pazaryerinin bodum katının yarısı otopark ve diğer yarısı 300 kişilik konferans salonu olacak.

Zemin 1 kat manav pazarı olurken 2. kat yerli ve köylü pazarı olarak kullanılacak.

3 kat ise kafe-çok amaçlı salon olarak planlandı

Binaya eşya ve malzeme çıkarmak için 2 adet büyük yük asansörü kurulurken, vatandaşın kullanabileceği yürüyen asansörler hizmet verecek, dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2017, 16:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER