OĞUZ ATAY DUVARINA YAZI ...

İneboluda düzenlenen Oğuz Atay Anma Etkinlikleri kapsamında "OĞUZ ATAY OKUYORUM isimli kitap kampanyası düzenlendi, Yazarın büstüne çiçek bırakıldı ve ve doğduğu ev ziyaret edildi.

OĞUZ ATAY DUVARINA YAZI ...
banner3

İnebolu Kültür ve Sanat Derneği ile İnebolu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Edebiyat günleri etkinlikleri kapsamında İnebolulu Büyük Yazar Oğuz Atay’ın memleketi İnebolu’da anma etkinliği düzenledi.

Oğuz Atay Okuyorum

Oğuz Atay Okuyorum isimli kitap okuma ve tanıtma kampanyası düzenlendi.

İnebolu Kültür ve Sanat Derneği, İnebolulu Büyük Yazar Oğuz Atay’ı daha iyi tanımak ve anlamak için 1 aylık “Oğuz Atay Okuyorum” isimli kitap kampanyası düzenledi.  Yazarın hayranlarına, yayınevi ile koordineli olarak %20 indirimli Oğuz Atay kitapları ulaştırıldı.

Oğuz Atay Duvarına Yazı Yazıldı

İnebolu’da düzenlenen Oğuz Atay Anma Programı etkinliği kapsamında, Büyük Yazar Oğuz Atay’ın doğduğu ev ziyarete açıldı. Evde bulunan Oğuz Atay Duvarına yazılar yazıldı.

Ünlü yazarın doğduğu tarihi evi ziyaret eden Oğuz Atay hayranları üçüncü katta ki Oğuz Atay duvarına yazılar yazdı. Prof.Dr. Dilek Yalçın Çelik, Kastamonu Turizm İl Kültür Müdürü Ziver Kaplan, Oğuz Atay’ın kuzeni Yavuz Atay, Yönetmen Savaş Sarıaslan’ın da içinde olduğu bir çok kişi Oğuz Atay duvarına guaj boya ile Oğuz  Atay’ın sözleri, yazarın anlatımlarından ne anladıklarını belirten, yada günün anlamına uygun sözler yazdılar.

İlçe içinden ve dışından Oğuz Atay’ın doğduğu evi görmek için gelen ziyaretçilerin büyük çoğunluğunu gençler oluştururken, Prof.Dr. Dilek Yalçın Çelik, Yavuz Atay, Savaş Sarıarslan her odada resim çektirdi. Ev sahibi emekli öğretmen Zeynep Oytun ziyaretçilere kaşık helvası, yöresel meyva suyu ve özel hazırlanmış defneyaprağı ikram etti.

Oğuz Atay ve Büstüne Çiçek

İnebolu Kültür ve Sanat Derneği ile İnebolu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin edebiyat günleri etkinliği kapsamında hazırladığı Oğuz Atay'ı Anma programına katılmak için bir araya gelen büyük yazarın hayranları etkinlik kapsamında büste çiçek bıraktılar.

Hacettepe Üniversitesi’nden Prof.Dr. Dilek Yalçın Çelik, Yavuz Atay, Yönetmen Savaş Sarıarslan, Hüseyin Kayacan, Belediye Meclis Üyesi Süha Altınöz, Mete Yeni, Ticaret Odası yönetim Kurulu Üyesi Bülent Yağcıoğlu’nun da içinde olduğu birçok kişi burada resim çektirdi.

Burada kısa bir konuşma yapan İnebolu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Kerim Daşcı

Oğuz Atay’ın İnebolu doğumlu olduğunu belirterek, her yıl ilçemizde anma günlerinin yapılacağını belirtti.

Aynı alanda bulunan İnebolu doğumlu “Bu Vatan Kimin” şiirinin yazarı Şair Orhan Şaik Gökyay’ın büstüne aynı şekilde çiçek bırakıldı.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2016, 06:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER