Milletvekii Murat Demir Ersizlerdere Viyadük şantiyesinin inşaatını ziyaret etti

Milletvekii Murat Demir Ersizlerdere Viyadük şantiyesinin inşaatını ziyaret etti
banner3

AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir,  Kuzeyi - Güneye bağlayacak aksın en önemli kısmı, proje bedeli 1,8 milyar TL olan Kastamonu - İnebolu arası Ersizlerdere Viyadük şantiyesinin inşaatını ziyaret etti.

Proje çalışmaları konusunda şantiye yetkilerinden bilgi alan Milletvekili Murat Demir, "Küre - İnebolu Tünelinin bitmesiyle 87 km. yolu, 71 km. düşürerek yaklaşık toplam süreyi 34 dakika kısaltacak olan proje, Türkiye ekonomisine de akaryakıt, zaman, maliyet vs. açısından 10 milyon TL fayda sağlayacak." dedi.

Ersizlerdere Viyadüğünün İstanbul Boğaziçi Köprüsü ve 15 Temmuz FSM Köprülerinin benzeri olacağını ifade eden Milletvekili Demir, "Ersizlerdere Köprüsü bu coğrafyanın en güzel gerdanlığı olacaktır. 490 metre uzunluğundaki, 30 metre genişliğindeki, 112 metre ayak yüksekliğindeki köprü Gergin Eğik Askılı yöntemiyle inşaa edilecek.
Bizlere bu faydalı ziyarette bizzat eşlik eden ve bilgilendiren Karayollari Kontrol Şefi Hüseyin Maral'a , Etüt Proje Şefi Kenan Çelik'e, Tüneller Şefi Deniz Göçen'e, Saha Şefi Ali Rıza Terbıyık'a, Teknik Ofis Şefi Cemal Aydin'a  teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2018, 21:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER