KÖYDES 1. kat asfalt ve stabilize çalışmaları tamamlandı

KÖYDES 1. kat asfalt ve stabilize çalışmaları tamamlandı
banner3

2017 yılı KÖYDES Programı kapsamında birinci kat asfalt ve stabilize yol çalışmaları tamamlandı.

KÖYDES Programı kapsamında Kabalarsökü, Yaztepe, Karabey, İkizler ve Köroğlu köylerinde toplamda 11 kilometrelik stabilize çalışması tamamlandı. Bu köylere 591 bin lira ödenek harcandı. Yine KÖYDES Programı kapsamında  Kuzluk, İzlice, Mutlu, Göl, Abdi, Celi, Mikail, Yele, Toklukaya ve Akkonak güzergahlarında birinci kat asfalt çalışması gerçekleştirildi. Bu çalışma için de 1 milyon 254 bin lira harcandı.

Kaymakam Abdullah Atakan Atasoy 470 kilometrelik yol ağında 2 yılda 250 kilometrelik yol çalışması yapıldığına dikkat çekerek "Bu sene 11 kilometre stabilize çalışmamız vardı. Bunu yanında 13 kilometre de asfalt çalışmamız vardı. Bu Pazar tüm köylerimizde asfalt ve stabilize çalışmalarımız tamamlanıyor. Hedefimizde Eylül ayına gelmeden tüm yol çalışmaları bitecekti. Toplamda 24 kilometrelik yol çalışmamızı tamamladık. Şuanda artan paramızla ek projelere başlıyoruz." diye konuştu.

YEŞİLÖZ VE GÖKBEL 1. KAT ASFALTA KAVUŞACAK

Yeşilöz ve Gökbel köy yollarının da yapılacağını belirten Kaymakam Atasoy, "Özel İdare ekipleri tarafından kazıma çalışmalarımız başladı. Kazıma sonrası malzemesi atılıp sıkıştırılıp iyice oturduktan sonra önümüzdeki yıl bu zamanlar birinci kat mükemmel bir asfalt yapılacak. Ekim ayında oranın işleri bitmiş asfalta hazır hale gelecek. 2018'in bu aylarında Yeşilöz ve Gökbel'deki vatandaşlarımız birinci kat asfalta kavuşmuş olacak." diye konuştu

Kaymakam Atasoy, Özel İdare ekiplerinin hava koşullarının el verdiği ölçüde malzemeleri bakımla çalışmaya devam edeceğini iletti.

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2017, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER