Kan Bağışı kampanyasında 70 ünite kan toplandı

Kan Bağışı kampanyasında 70 ünite kan toplandı
banner13
banner3

Türk Kızılay Kastamonu Kan Bağış Merkezi tarafından İnebolu’da düzenlenen kan bağışı kampanyasında70 ünite kan toplandı.

Kızılay İnebolu Temsilciliği tarafından ilçemizde düzenlenen Kan bağışı kampanyası düzenlendi. Kan bağışı kampanyası için İnebolu’ya gelen ve Atatürk Anıtına Mobil Kan Aracını park ederek kan vermek isteyenleri kabul etti. İlçede bir günde toplamda70 ünite kan bağışı yapıldı. Kan bağışı kampanyasına Sahil Güvenlik Komutanlığı, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli de destek vererek kan bağışında bulundular.

Türk Kızılay Kastamonu Kan Bağış Merkezi görevlisi Dr. Kamuran Yasdıkcıoğlu, yaptığı açıklamada, kan bağışının hayat kurtardığını hatırlattı. Yasdıkcıoğlu, hastaların ve ihtiyacı olanlar için vatandaşlardan düzenli olarak Türk Kızılayı'na kan bağışı yapmalarını beklediklerini belirterek, Atatürk Anıtı önünde kurulan Kızılay mobil aracında bir gün süren kampanyada, 70 ünite kan bağışı yapıldığını ifade etti. Dr. Yasdıkcıoğlu, duyarlılık göstererek bağışta bulunan vatandaşlara teşekkür etti.

Kan vermenin hayat kurtaracağını söyleyen Kaymakam Ahmet Vezir Baycar; ‘’Kan bağışında bulunmak bir hayat kurtarmakla eş değerdir. Aynı zamanda kendi sağlığımız açısından da kan bağışı önemlidir. Herkesin bu tür kampanyalara karşı duyarlı olmasını ve destek vermesini diliyorum. Burada kan bağışı kampanyasında görev alan ve kan bağışına destek veren herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2022, 19:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER