İYİ Partili Çelebi: 'İnebolu için projelerimiz var'

İYİ Parti İnebolu İlçe Başkanlığı gazetemizi ziyaret etti.

İYİ Partili Çelebi: 'İnebolu için projelerimiz var'
banner3

İYİ Parti İnebolu Kurucular Kurulu olarak ilçedeki kamu kurum ve kuruluşlara ziyarete başladı.

Kaymakamlık, Cumhuriyet Başsavcılığı ve Emniyet Müdürlüğü ile ilçedeki yerel gazeteleri dolaşan İYİ Parti İnebolu İlçe Başkanı Ahmet Nuri Çelebi ve yönetim kurulu üyeleri, gazetemizi de ziyaret ederek imtiyaz sahibi Barış İlyasoğlu ile bir araya geldi.

Yeni kurulan bir parti olarak ilçede kurum ve kuruluşlara ziyaret gerçekleştirdiklerini belirten dolaşan İYİ Parti İnebolu İlçe Başkanı Ahmet Nuri Çelebi, "Yeni bir partiyiz, hedeflerimiz büyük. İktidar için yola çıktık ve bundan da İnebolu'nun gerekli desteği alması için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Birlik beraberlik içerisinde yapılması gereken ne varsa o taşın altına elimizi koycağız. İnebolu ile ilgili 7-8 tane projemiz var. Bunları zamanı geldiğinde açıklayacağız. Bu projeleri hazırlarken işin ehli insanlarla görüşüyoruz." diye konuştu.

İnebolu Limanı ile ilgili de proje hazırlayacakların belirten Çelebi, "İnebolu Limanı'nın özelleştirilip özelleştirilmemesi ayrı bir konu, bizi ilgilendiren ilk etapta büyütülüp büyütülmemesidir. İnebolu Limanı'nın nasıl olması gerektiğini biz sunacağız. Bir proje çıkaracağız. Çünkü İnebolu Limanı'nda büyük bir depolama sorunu var. Önce bu depolama sorununa önlem alınması lazım. 40-50 bin tonluk gemiler İnebolu Limanı'na yanaşamıyor. Ankara'ya en yakın liman İnebolu Limanı diye övünüyorsak 100-150 bin tonluk gemilerin buraya yanaşabilmesi gerekiyor. 100 bin tonluk gemi için de en az 15 kulaç derinlik lazım. Bu derinliği bulabilmek için de liman dışından ayrı bir çıkıntı yapılıp depolama buraya sağlanabilir, içerideki liman da isteyen firmaya kiralanabilir. Uzmanlara güzel bir proje hazırlattırarak kamuoyu ile paylaşacağız." dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2018, 09:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER