İstiklal Yolu 'Milli Yol' oluyor

İlk etapta İnebolu ile Ankara, ikinci etapta İzmir’e kadar uzanan güzergah işaretlenecek ve tarihi yapılar ayağa kaldırılacak.

İstiklal Yolu 'Milli Yol' oluyor
banner3

İlk etapta İnebolu ile Ankara, ikinci etapta İzmir’e kadar uzanan güzergah işaretlenecek ve tarihi yapılar ayağa kaldırılacak.

Kurtuluş Savaşı’nda İnebolu’ya indirilen cephanenin cepheye ulaştırıldığıgüzergah olan İstiklal Yolu’nun ihya edilip “Milli Yol” durumuna getirilmesi için Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından çalışma başlatıldı.

Bu konuyla ilgili olarak dün acilen Ankara’ya çağrılan Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nde dün katıldığı toplantıdan müjde ile döndü.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müteşarı Akif Özkaldı başkanlığında Ankara’da düzenlenen toplantıya Vali Yaşar Karadeniz, AK Parti Kastamonu Milletvekilleri Hakkı Köylü, Metin Çelik, Murat Demir, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, 22. Dönem Milletvekili Musa Sıvacıoğlu ile Çankırı’nın siyasileri ve bürokratları İrfan Dinç katıldı.

Toplantıda Bakanlığın ilgili belediyelerin işbirliğinde İstiklal Yolu İhya Projesi’ni hayata geçireceği açıklandı. İlk etapta İnebolu ile Ankara, ikinci etapta İzmir’e kadar uzanan güzergah işaretlenecek ve tarihi yapılar ayağa kaldırılacak.

Kastamonu Belediyesi, İstiklal Yolu’nun ilimizdeki kısmının mevcut durumu ile ilgili bir rapor hazırlayıp Bakanlık yetkililerine sunacak.Babaş toplantıda ayrıca ise Ilgaz Daği Milli Parkı imar planı ve Doruk Otel projelerinin görüşüldüğünü söyledi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2018, 11:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER