İnebolu'da Polis yetersizliği tedirginlik yaratıyor

İnebolu'da Polis yetersizliği tedirginlik yaratıyor
banner3

İnebolu İlçe Emniyet Müdürlüğü, personel sayısındaki yetersizlik nedeniyle zor günler yaşıyor.

Edindiğimiz bilgiye göre İlçe emniyeti bünyesinde şuanda 15 personel bulunuyor. Büro personeli dışında 7 polis memuru ilçede asayişi sağlamaya çalışıyor. Vatandaşlar durumun endişe yarattığını belirterek bu eksikliğin biran önce giderilmesi için yetkilileri göreve çağırdı.

1924 yılında İnebolu ilçesinde Polis Teşkilatı olarak kurulan Bakanlar Kurulu’nca 18/10/1989 tarihinde verilen kararla İlçe Emniyet Müdürlüğüne dönüştürülen kurum, polis memuru sayısı bakımından zor günler geçiriyor.

İnebolu İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde şuanda 15 personel bulunuyor. Büro personeli dışında 7 polis memuru ilçede asayişi sağlamaya çalışıyor. Özellikle ilçemizin en yoğun olduğu yaz döneminde gündeme gelen polis memuru eksikliği nedeniyle emniyet personeli fazla mesai yapmak zorunda kalıyor. 12 saat çalışma zorunluluğu bulunan emniyet personeli, 16 saatten fazla mesai yaparak eksikliği gidermeye çalışsa da yaz aylarındaki yoğunluk ve son günlerde artan asayiş olayları nedeniyle büyük sıkıntı çekiliyor. Norm kadrosu 86 personel olan İnebolu İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde 15 Temmuz öncesi 36 olan personel sayısı tayin ve açığa alınanlar ile 15'e kadar düştü. Yaz aylarında artan nüfus ve bunun beraberinde artan asayiş olaylarında 7 polis memuru gece ve gündüz nöbetleriyle asayişi sağlamakta büyük güçlük çektiği belirtiliyor.

Vatandaşlar tarafından da dikkat çeken bu gözle görülür düşüş ilçe halkı tarafından endişe yaratmaya başladı. İnebolu halkı, kamu düzenini ve vatandaşın canı, malı ve temel hak ve özgürlüklerini korumakla görevli, yasa uygulayıcı polislerin sayısının ilçeye yetmediğini belirterek yetkilileri bu eksikliliğin bir an evvel giderilmesi için göreve çağırdı. Gazetemizi arayarak ulaşan vatandaşlar "Koskoca İnebolu'nun güvenliğini 7 polis memuru mu sağlıyor. Gece nöbetlerinde emniyet merkezi bomboş kalıyor. Polisimiz az sayısına rağmen ellerinden geleni yapıyor ama İnebolu sahipsiz mi, güvenliğimiz için bu sorun ne zaman giderilecek" şeklinde serzenişlerde bulunarak bu eksikliğin en kısa zamanda giderilmesini talep ettiler. (Haber Barış İLYASOĞLU)

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2017, 19:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER