İnebolu Kültür ve Sanat Derneği Cumhuriyet Balosu düzenledi

İnebolu Kültür Sanat Derneği, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Cumhuriyet Balosu düzenledi.

İnebolu Kültür ve Sanat Derneği Cumhuriyet Balosu düzenledi
banner13
banner3

İnebolu Kültür ve Sanat Derneği Cumhuriyetimizin 98.’inci yıldönümünü kutlamak için Heyemola Restaurant’ta gerçekleştirilen baloda buluştu.

Balo etkinliğine İnebolu Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay, CHP İlçe Başkanı Cemal İlyasoğlu, İnebolu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Kerim Daşçı, Ankara Seymenler Kulübü Elmadağ Şube Başkanı Dinçer Atakan ile İnebolu Kültür ve Sanat Derneği üyeleri katıldı.

Kültür Sanat Derneği Başkanı Hasan İlyasoğlu yaptığı konuşmada salonu dolduranlara teşekkür ederek; “Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, canları pahasına günümüzde de bağımsızlık, demokrasi ve özgür bir Türkiye mücadelesi verenleri saygıyla anıyorum. Bu baloyu geçen yıl pandemi nedeniyle düzenleyememiştik. Bu yıl ise düzenleyeceğimiz zaman pandemi nedeniyle çok fazla katılım olmaz diye düşünmüştük ama gördüğünüz gibi salonumuzda yer kalmadı. Bir çok arkadaşımızı da geri çevirmek zorunda kaldık. Böyle bir dönemde bu salonlar dolduramn sizlker olduktan sonra bizim İnebolu’da ve Türkiye’de yapamayacağımız şey yoktur. İnsanca yaşayabileceğimiz bir Türkiye ve insanca yaşayabileceğimiz bir İnebolu’yu yaratmak için buradaki arkadaşlarımız yeterli bence, herkese teşekkür ediyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” dedi.

Canlı müzik şöleni ile renklenen baloda hep birlikte şarkılar ve marşlar söylendi. Yapılan çekilişle hediyelerin de dağıtıldığı balo, gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürerek hep birlikte Cumhuriyetimizin 98. yıldönümü kutlandı.

Tören sonunda dernek çalışmalarına katkılarından dolayı dernek yönetimi tarafından İnebolu Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Hasan İlyasoğlu’na plaket verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER