İNEBOLU - KASTAMONU YOLUNUN ŞANTİYESİ KURULMAYA BAŞLANDI

İNEBOLU - KASTAMONU YOLUNUN ŞANTİYESİ KURULMAYA BAŞLANDI
banner3

İlçemizin gelişimine büyük katkı sağlayacak İnebolu - Kastamonu yolunun şantiyesi kurulmaya başlandı.

Milletvekili Murat Demir, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Kastamonu-İnebolu Yolu inşaat Şantiyesi Kuruluma Çalışması Başladı, 1.367 milyar ihale bedeli. Proje 30 gün içerisinde ilk kazma vurularak başlayacak inşallah. Güney,Kuzey Aks'ın tamamlanması ve İç Anadolu ve Akdeniz'in Rusya'ya yaptığı ihracatların en kısa zamanda ulaşmasını sağlayacak İnebolu Limanı bitmesi ile birlikte,Kastamonu ihracat'ta önemli bir ticaret güzergahı olacak. İnebolu, Abana, Bozkurt, Çatalzeytin, Küre, Doğanyurt, Seydiler ve Ağlı ilçelerinin gelişmesine önemli katkı sağlayacak. Azdavay, Pınarbaşı gibi ilçelerimizdeki, Doğal Madeni Dünya'nın En Kaliteli Mermerlerini daha düşük nakliye maliyetleri ile ihracatına büyük katkı sağlayacak. Yol medeniyettir, yolun ve ulaşımın kolaylaştığı her bölge kendiliğinden gelişir. İlimizin en öncelikli projeleri arasında yer alan,Sahil yolumuzda inşallah bu yola entegre olduğunda, Kastamonu her açıdan çok ilgi çekici bir şehir olacak inşallah."

KASTAMONU YATIRIM ALMIYOR DİYENLER DAHA NE OLABİLİR?

Kastamonu'daki diğer yatırımlara dikkat çeken Milletvekili Demir, "Karayolları Bölge müdürümüz yaptığı açıklamada,Kastamonu yatırımlarımız 7.5 milyar civarında ve bir çok projemiz devam ediyor dedi çok önemsenecek bir rakam. Cide-Kurcaşile yolu sondaj çalışması başladı. inşallah Nisan 2018 gibi ihalesi yapılacak. Ilgaz Yolu, tünel, viyadük toplam 20 km işe başlandı. Devrekani Kavşağı ihale edildi sözleşmesi yapılmak üzere. Araç yolu iyi bir mütahite verildi işe başlandı inşallah o yolda tamamlanacak. Azdavay Kastamonu yolu işe başlandı devam ediyor. Daday,Eflani yolu devam ediyor.
Ulus, Pınarbaşı, Azdavay yolu proje çalışması sona aşamada,diğer yatırımları saymıyorum.
Daha bir çok kamu yatırımlarınız başladı, devam ediyor. Kastamonu yatırım almıyor diyenler daha ne olabilir? Yada somut önerileriniz varsa gelin paylaşın. Allah Devletimize Zeval vermesin. Başta Sn Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımıza emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler ediyorum."

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2017, 09:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER