İnebolu-Kastamonu Yolunun İhalesi Yapıldı

İnebolu-Kastamonu Yolunun İhalesi Yapıldı
banner3

İnebolu- Kastamonu karayolunun yol yapım ihalesi Salı günü Ankara’da gerçekleştirildi. İhaleye 17 firma teklifte bulundu.

Kastamonu’nun tek kalemde en büyük yatırımlarının başında gelecek olan Kastamonu-İnebolu Karayolunun yol yapım ihalesi Ankara’da Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirildi. Karayolları Genel Müdürlüğü, ihalede firmalardan teklifleri aldı. 17 firmanın teklif verdiği ihalede Karayolları Genel Müdürlüğü, 40 günlük incelemenin ardından açık ihale usulü pazarlığa geçecek. İncelemenin ardından yeterlilik alan firmalar, açık ihale şeklinde ikinci bir ihalenin ardından ihaleyi kazanan firma belli olacak.

Yaklaşık 2 milyar lira maliyeti bulunan Kastamonu-İnebolu karayolu, 95 kilometreden 72 kilometreye kadar düşecek. İhalede 5 tünel yer alırken bu tünellerin bir tüpü 14 kilometre, diğer tüp ile birlikte toplam 28 kilometre tünel uzunluğu olacak. İnebolu yolunu 72 kilometreye kadar düşürecek proje kapsamında ayrıca tünel, köprü, toprak işleri, sanat yapıları, temel, bitümlü sıcak karışım kaplama asfalt ve benzer işler yapılacak. Ağlı ilçesi yol ayrımı ile İnebolu arasındaki 38 kilometrelik kesimi kapsaman projede 5’er tüp tünel, 1 viyadük, 6 köprü ve 9 kavşak yer alıyor. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2017, 10:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER