‘Heyamola’ belgeseli Uluslararası Altın Safran Film Festivalinde finalde

‘Heyamola’ belgeseli Uluslararası Altın Safran Film Festivalinde finalde
banner13
banner3

"Heyemola-Çılgın İnebolulular" belgeseli 23. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Yarışması'nda Kültürel Miras ve Korumacılık kategorisinde finalist oldu. "Kültürel Miras ve Korumacılık" temasıyla 8-11 Haziran'da gerçekleştirilecek festival çerçevesinde düzenlenen "Belgesel Film Yarışması"nın ön jüri üyeleri, 3 dalda finale kalanları belirledi.

"A Musical Tale Of Migration" filmi ile yönetmen Neslihan Semerci, "Black&White:Stor&Color Istanbul's Iconıc Galata Bridge" belgeseliyle yönetmenler Pınar Kılıç ve Gökay Gökulu, "Heyamola" filmiyle yönetmen Yılmaz Kıvanç, "Göbeklitepe Sakinleri" ile yönetmen Sedat Benek, "Gölgenin Seyri" ile yönetmen Müjgan Yıldırım, "I Gazed At Windows Server 2022 DataCenter lisans satin al The City Through Films" ile Sevcan Aytaç Sönmez ve "Kardan Mürekkeb" filmiyle yönetmen Nurtaç Emirer, Kültürel Miras ve Korumacılık kategorisinin finalistleri oldu.  Jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonunda dereceye girecek filmlere ödülleri, festival kapsamında düzenlenecek törenle verilecek.

"Heyemola-Çılgın İnebolulular" belgeseli yönetmeni Yılmaz Kıvanç gazetemize yaptığı açıklamada; ‘’Heyamola Belgeseli festival yolculuğuna devam ediyor.  Anadolu'da ve yurt dışında festivallerde seyirci ile buluşmaya devam ediyoruz.  Türkiye'nin en köklü belgesel festivali Altın Safran Film Festivalinde olmak benim için büyük onur. Ayrıca 101. yılımızda denk gelen haftada böylesine bir festivalde gösterimde olmak başka bir güzellik taşıyor. Başta tüm İnebolu ve Seydiler halkı olmak üzere tüm ekip arkadaşlarıma emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.’’ dedi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Coşkun Özgirgin
Coşkun Özgirgin - 2 yıl Önce

Emeği geçen herkesi tebrik ederim..

SIRADAKİ HABER