Hemşehrimiz Reis, 80 gün boyunca fiyatları sabitledi

Hemşehrimiz Reis, 80 gün boyunca fiyatları sabitledi
banner13
banner3

Reis Gıda, enflasyonla mücadele kapsamında bu yıl da fiyatlarını dondurma kararı aldı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, 20 Ocak tarihinde açıklanan fiyat listesinin, Ramazan ayı sonuna kadar sabitlendiği bildirildi.

Reis Gıda, Ramazan ayı sonuna kadar temel kuru gıda ürünleri olan pirinç, bulgur, kırmızı ve yeşil mercimek, kuru fasulye ve nohut gibi paketli ürünlerinin fiyatlarını dondurma kararı aldığını duyurdu.

Alınan kararla birlikte Reis Gıda, ürün fiyatlarını 11 Mart tarihinde başlayacak Ramazan ayı da dahil edildiğinde 80 güne kadar sabitlemiş olacak.

REİS; "TOPLUMUMUZ YARARINA UYGULAMALARIMIZI ARTIRARAK, SÜRDÜRECEĞİZ"

İnebolulu iş adamı ve Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis, enflasyonla mücadelenin sadece hükümetlerin görevi olmadığını, iş dünyasının da sorumlulukları arasında yer aldığını dile getirerek şu değerlendirmeyi yaptı; “Mübarek Ramazan ayı, kuru gıdaların tüketiminin arttığı bir dönemdir. Yanı sıra kış aylarında mevsimsel olarak da tüketici talebi yükselir. 43 yıllık Reis, kurulduğu günden bu yana ulaşılabilir fiyatlarla tüketicisinin yanında yer aldı. Faaliyetlerimizle örnek şirket olmayı hedeflerimizin ilk sırasına koyduk. Bizleri takip eden kamuoyunun yakından bildiği gibi 1995, 2001 ve 2008 yıllarında fiyatların hızla arttığı dönemlerde Türkiye'de ilk kez 'Sabit Fiyat Uygulaması'na Reis olarak öncülük yaptık. Bu uygulama ile belirli bir süre için fiyatları sabit tutma kararımız büyük yankı uyandırmış, toplumumuzda büyük destek görmüştü. 2022 yılında da temel gıda ürünlerindeki KDV oranının yüzde 8'den yüzde 1'e indirilmesi sürecinde de satış noktalarıyla gerçekleştirdiği görüşmeler sonucunda tüketicilere yüzde 7'lik ek bir destek sağlanmıştır. Toplumumuz yararına uygulamalarımızı artırarak, sürdüreceğiz.”

"BU KARAR, AYNI ZAMANDA RAMAZAN AYININ MANEVİ ATMOSFERİNE UYGUN BİR DAYANIŞMA VE DESTEK GÖSTERGESİ"

Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis, açıklamasında, “Reis Gıda'nın fiyatları dondurma kararı, Ramazan ayının manevi atmosferine uygun bir dayanışma ve destek göstergesi olarak da değerlendirilmelidir. Bu karar, şirketin piyasadaki fiyat dalgalanmalarına karşı tüketicileri koruma taahhüdünü ve sosyal sorumluluk anlayışını ifade etmektedir” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin çelik
Hüseyin çelik - 2 ay Önce

Allahrazı olsun duyarlı işadamlarımıza katılımın daha cok olmasıdilegiyle

SIRADAKİ HABER