GİB İnebolu’ya 2 personel alacak

GİB İnebolu’ya 2 personel alacak
banner13
banner3

GİB, 81 ilde 2 bin gelir uzman yardımcısı alacak. Kastamonu'dan da İnebolu'ya 2, Abana, İhsangazi Hanönü ve Taşköprü ilçelerinde birer kişi olmak üzere toplam 6 personel alınacak.

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından belli pozisyonlara atanmak üzere, 2 bin gelir uzman yardımcısı alınacak. GİB bünyesinde çalışmak isteyen kişiler, başvuruların nasıl yapılacağını ve şartları sorgulamaya başladı.

GİB SINAV TARİHİ VE YERİ

Giriş sınavının yazılı bölümü 16 Aralık 2023 Cumartesi günü saat 10.00'da Ankara'da yapılacaktır. Sınava girmeye hak kazanan adayların isimleri ile söz konusu adayların nerede sınava gireceklerine ilişkin listeler, yazılı sınav tarihinden en az 10 gün önce www.gib.gov.tr'den ilan edilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak,

- En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmiş olmak,

- 01.01.2023 tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak (01.01.1988 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak),

- Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak,

- ÖSYM tarafından 2022 ve 2023 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavlarının birinden KPSS (A) P48 türünden 65 ve üzeri puan almış olmak,

- Süresi içinde başvuru yapmış olmak.

SINAV BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

- Başvurular, 21 Kasım 2023 Salı günü başlayıp, 30 Kasım 2023 Perşembe günü saat 17.00'da sona erecektir.

- Başvurular, adayların //sinav.gib.gov.tr adresindeki “Online Sınav Sistemi”ne kayıt olarak, sistemde yer alan sınav başvuru formunu elektronik ortamda doldurmaları suretiyle yapılacaktır. Başvuru formunun doldurulmasına ilişkin açıklamalar internet sitesinde yer almaktadır.

- Posta yoluyla gelen başvurular kabul edilmeyecektir.

81 ilden yapılacak alımlarda Kastamonu'dan 5 ilçeye toplam 6 personel alınacak. Kastamonu'daki alım yapılacak dağılım şöyle; " İnebolu 2, Abana 1, İhsangazi 1, Hanönü 1, Taşköprü 1.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER