ENGELLİ ANNEYE İSTANBUL'DAN YARDIM ELİ

ENGELLİ ANNEYE İSTANBUL'DAN YARDIM ELİ
banner3

İlçemiz de yaşayan bedensel engelli Neriman Bardakçı'ya İstanbul'da yaşayan hayırseverler tarafından akülü sandalye hediye edildi.

Aşağı Hatıpbağı Mahallesi Galipdeniz Caddesi'nde oturan 4 çocuk annesi Neriman Bardakçı (45), 10 yıl önce ağaçtan düşerek omurilik zedelenmesi nedeniyle o günden bu yana bir daha yürüyemedi. Tekerlekli sandalyeye bağlı kalan Bardakçı, ailesinin ve yakınlarının yardımı olmadan evinden dışarı çıkamıyordu. Akülü sandalye ihtiyacını komşularıyla paylaşan Bardakçı'ya komşularının vasıtasıyla İstanbul'daki hayırseverlerden yardım eli uzandı. İstanbul'da yaşayan Erdoğan Çalık'ın öncülüğünde hayırsever işadamı ve hayırsever vatandaşların topladıkları yardım ile bedensel engelli Neriman Bardakçı'ya akülü sandalye bağışında bulunuldu.

İstanbul'da kargolanan akülü sandalye Aşağı Hatıpbağı Mahallesi Muhtarı Bahattin Atılkan tarafından teslim alınarak aileye teslim edildi.  Akülü tekerlekli sandalyelerine kavuşan Neriman Bardakçı ve ailesinin mutluluğu gözlerinden okundu. Yeni sandalyesini kullanmaya başlayan Bardakçı, "Bizlere bu yardımda emeği olan herkese ayrı ayrı teşekkür ederiz. Bu şekilde yardıma ihtiyacı olan birçok kişi var. Yardımsever insanların sayesinde bu kişiler birazcıkta olsa mutlu olabiliyorsa yardım yapanlara ne mutlu. Dünyada iyilik yardımseverlik oldukça herkes zaten mutlu bir şekilde yaşar ve insanlık daha iyi yerlere gelir. Herkesten Allah razı olsun" dedi. (Barış İLYASOĞLU)