Dolandırıcıların tuzağından polis ekipleri kurtardı

Dolandırıcıların tuzağından polis ekipleri kurtardı
banner13
banner3

İnebolu’da bir şahsın dolandırılmaya çalışıldığı ihbarını alan polis ekipleri hemen harekete geçti. Telefon dolandırıcılarının talimatlarıyla özel bir bankanın şubesine yönlendirilen vatandaş, polis ekiplerinin müdahalesi sonucu dolandırılmaktan son anda kurtarıldı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü bağlı devriye görevini ifa eden ekipler, bir vatandaşın iletişim yoluyla dolandırıldığı yönünde gelen ihbar üzerine vakit kaybetmeden harekete geçti. Yapılan çevre araştırmasında dolandırılmak üzere olan vatandaşı tespit eden görevliler, olaya müdahale etti. Kendisini polis olarak tanıtan şahısların vatandaşı 3 farklı telefon numarasından arayarak özel bir bankanın şubesine yönlendirdiği, kendisine vermiş oldukları telefon numarasını bankada kendi adına kayıtlı olan numara ile değiştirdiği, ayrıca şüpheli şahısların yönlendirmesi ile internet bankacılığı oluşturduğu ve bankadan internet bankacılığı şifresi aldığı belirlendi.

Emniyet Müdürlüğü personelinin dikkatli çalışmaları sonucu dolandırılmaktan son anda kurtulan mağdur şahsa, bu tür dolandırıcılık olaylarına ilişkin dikkatli olması konusunda uyarılarda bulunularak bilgilendirmeler yapıldı. Ayrıca mağduriyet yaşamaması adına şahsın bankalarda bulunan hesaplarının bloke edilmesi sağlandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER