CHP İL BAŞKANI HASAN BALTACI OLDU

Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu 36. il Kongresi tamamlandı.

CHP İL BAŞKANI HASAN BALTACI OLDU
banner3

Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu 36. Olağan Kongresinde 3 aday yarıştı.

Kongreye CHP Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Parti Grup Başkanvekili Manisa Milletvekili Özgür Özel ile Bartın CHP Milletvekili Rıza Yalçınkaya, CHP Karabük Bartın il yöneticileri, İYİ Parti Kastamonu İl Yönetim Kurulu Üyeleri, işçi ve memur sendika temsilcileri, sivil toplum kuruluşları yöneticileri, kadro alamayan taşeron işçiler ile vatandaşlar delegeler ve çok sayıda partili katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan kongrede ilk olarak CHP'li Özel konuştu.

Özel, 16 Nisan'da şaibeli, mühürsüz olan ama meşru olmayan bir Anayasa o tek adamın hevesini şimdilik kursağında bırakmıştır. Bir kez daha sorulacak, nasıl. 16 Nisan bunlar tarafından bir referandum olduğu halde biz 'içeriğini, Anayasa mahkemesini, HSK'yı, yargı bağımsızlığını, kuvvetler ayrılığını konuşalım' derken Nasıl birileri 'ey Kılıçdaroğlu' deyip o referandumu bir genel seçime çevirip kazanmaya çalıştılarsa, karşılarında bir onlar kadar bu rejim değişikliğine 'hayır' diyecek güçlü bir iradeyi, kararlılığı gördülerse önümüzde yapılacak il seçimi bu kez bir referanduma dönüştürmek hepimizin boynunun borcudur. Türkiye'de birileri ittifak konuşuyor. Aslında iki korkak kendi yarattıkları karanlıktan birbirlerine sarılmış yüksek sesle ittifak şarkıları söylüyorlar, dedi.

15 Temmuz hain darbe girişimi ilgili de konuşan Özel, Darbeden çok çekmiş bir partiden sağıda solu da çok iyi bilen bir partiden 15 Temmuz gecesi bir darbeci çıkmadı. Ama senin AKP dediğin parti karnı yarık gibi açıldı. İçinden 100 bin tane FETÖ'cü çıktı, çıkmaya da devam ediyor bir o kadarda içerde var, diye konuştu.

Veli Ağbaba ise, 2019'da Türkiye'yi Recep Tayyip Erdoğan yönetemeyecek. 2019'da Türkiye'yi Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde yürüyen onun değerlerini savunan bir anlayış yönetecek. Bundan kimsenin hiç kuşkusu olmasın şeklinde konuştu.

   Kongrede çekilen kura ile ilk konuşmayı Ayşenur Özden yaparken 2. konuşmayı Muzaffer Bıyıklı yaptı.

Hasan Baltacı yaptığı konuşmada elindeki karanfili göstererek,"bu karanfili Şeker Fabrikası  ve Türkiye'deki tüm taşeron işçilerine, atanamayan öğretmenlere, emeği alınteri onuru ile geçinen tüm işçilere, tüm emekçilere, üreten kadınlara, köylülere ve gençlere adıyorum. Karanfil demek erdem demektir, onur demektir, siz bizim onurumuzsunuz, erdemimizsiniz, alınterimizsiniz, bize emanetsiniz, hoş geldiniz diyerek başladığı konuşmasına, salonun sesinin bıçağın kemiğe dayandığını, kaybedecek zaman olmadığını kazanmak zorunda kalındığını gösterdiğini söyleyerek, bende diyorum ki kaybedecek zaman yoktur, başarabiliriz, yapabiliriz, size inanıyorum. Bu bir zorunluluktur, şeklinde sürdürdü.

      Mevcut Başkan Muzaffer Bıyıklı, Eczacı Ayşenur Özden ve Harita Mühendisi Hasan Baltacı'nın İl başkanlığı için yarıştığı kongrede 214 delegenin 210 tanesi oy  kullandı. Blok liste ile yapılan seçimde Ayşenur Özden 35, Muzaffer Bıyıklı 64 oy alırken Hasan Baltacı 111 delegenin desteğini  aldı.

CHP İl Yönetimi şu isimlerden oluştu.

Ali Akbaş, Reyhan Alemdar, Umut Araç, Arif Balcı, İlhami Buyuran, İsmail Çeven, Hikmet Erbilgin, Seyfi Gülamoğlu, Şakir Kaba, Hüseyin Kadirbeyoğlu, İlke Dilek Karabacak, Nihat Kaval, Turgay İsmail Malikli, Hakan Muhammed Oral, Ali Kerim Özdikmenli, Şahin Pelenkoğlu, Mehmet Sezer, Mustafa Şentürk, Emine Tülüoğlu, Mahmure Yavuz.  

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2018, 18:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER