Cezaevinde tedirgin eden gelişme!

Önce motorin ihalesi iptal edildi sonra 100 mahkuma nakil kararı alındı...

Cezaevinde tedirgin eden gelişme!
banner3

İnebolu M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nun mahkum sayısının düşürülecek kapanacağı iddiaları yeniden ilçe gündemini oluşturdu.

Cezaevinden ilk etapta 100 mahkumun başka cezaevlerine nakledileceği bilgisi ilçede şok etkisi yarattı. Daha sonra da nakil işlemlerinin sürdürülerek cezaevinin boşaltılacağı söylentisi ilçeyi sardı. Son olarak 22 Ocak'ta gerçekleştirilecek olan 25 bin litre motorin alımı ihalesinin iptal edilmesiyle endişe kat ve kat arttı.

Yeni bir cezaevi için arazi arayışının sürdüğü ve belirli alanların Bakanlığa sunulduğu şu günlerde mevcut cezaevinin boşaltılacağı endişesi ilçedeki vatandaşları ve cezaevi personelini rahatsız etti.

Konu ile ilgili görüştüğümüz AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir, cezaevi içerisinden mahkumların ve bazı personellerin şikayet mektupları yazdığını bu nedenle cezaevinde mahkum sayısının düşürülerek koğuşlarda yoğunluğun azaltılacağını söyledi.

Gazetemize konuşan Milletvekili Demir,"Cezaevi içerisinden bazı mahkumların yoğun bir şekilde şikayetleri olmuş. Cezaevinde durumlarının iyi olmadığına dair mektup yazmışlar. Bununla alakalı Cezaevi yenileneceği için mevcut cezaevinde kapasite düşürümüne gitmişler. 100 mahkumu başka bir Cezaevine sevk edip, koğuşların kalabalığını rahatlatmak yoluna gitmişler." dedi.

Milletvekili Demir, Milletvekili Hakkı Köylü'nün Ankara'da bulunduğunu ve bugün Cezaevleri Genel Müdürlüğü'nde durumu görüşeceğini iletti. Milletvekili Demir açıklamasında "Milletvekilimiz Hakkı Köylü Bey, Cezaevleri Genel Müdürlüğü'nde mahkum nakli ve iptal edilen ihalenin nedenini öğrenecek hem de yeni cezaevi için teklif edilen orman arazisinin durumunu görüşecek. Muhtemelen bu hafta net bir bilgi alınır." diye konuştu.

25000 Litre Motorin ihalesi iptal edilen Cezaevi için EKAP sisteminde iptal nedeni olarak bina için düzenlenen risk analiz raporu dayanak gösterildi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2018, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER