Belediyeden Yoğun Katılımlı İftar Programı

İnebolu’da gönül sofrasında yaklaşık 2.500 kişi aynı anda orucunu açtı.

Belediyeden Yoğun Katılımlı İftar Programı
banner3

İnebolu Belediyesi tarafından düzenlenen iftar programı yaklaşık 2 bin 500 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

İnebolu Belediyesi Osman Sungur Tesislerinde düzenlenen iftar programında, İftar öncesi din görevlileri Fikret Efe ve Haki Yılmaz tarafından Kur'an-ı Kerim okundu, ilahiler ve ney dinletisi sunuldu.

Halkın yoğun katıldığı iftar yemeğine; İnebolu Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy, Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay, Cumhuriyet Savcısı Soner Şahin, İlçe Emniyet Müdürü Mürsel Can, Kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri ve mahalle muhtarları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Belediye Başkanı Mustafa Özay, iftar sonunda yaptığı konuşmada yoğun katılım gösteren herkese teşekkür ederek şunları söyledi: “Ramazanın artık sonuna geldik, rahmet ve mağfiret bağışlayan ramazan ayı olan Allah’ım hepimizi bağışlasın, günahlarımızı afetsin. Tuttuğumuz oruçlarımızı, kıldığımız namazlarımızı verdiğimiz fitreleri ve zekatlarımızı kabul etsin. İnşallah birliğimizi, dirliğimizi bozmasın. Sınır boyundaki Kuzey ıraktaki Suriye’deki mücadele eden askerimize ve  Mehmetçiklerimize Allah kolaylık versin, ayaklarına taş değdirmesin.  Sabah çalışma arkadaşlarımız ile birlikte masaları kurarken, arkadaşlarla  konuştuk, başkanım bu kadar masa yeter dediler ilk önce plastik masaları sonra yetmez dedik bir  1.000  kişilik daha  yaptık, yine  yetmez dedik ve en son kurduğumuz masalarla  beraber 2.500 kişiye yaklaştı. Hepinizden Allah razı olsun, hepinizin ramazanı mübarek olsun. İyi ki varsınız. Sizleri Allaha emanet ediyorum, Allah yar ve yardımcınız olsun. Kadir geceniz mübarek olsun, hepinizin ramazan bayramını kutluyorum. Allah’a emanet ediyorum’’

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2019, 11:50

BARIŞ İLYASOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER