Belediye Gönül Sofrasında Vatandaşları Ağırlıyor

Belediye Gönül Sofrasında Vatandaşları Ağırlıyor
banner3

İnebolu Belediyesi tarafından, hayırseverlerin desteğiyle ilçemizde ramazan ayı boyunca iftar yemeği verilmek üzere iftar çadırı kuruldu.

Ramazan ayı münasebetiyle, Ramazan ayının bereketinin halkımız tarafından paylaşılması için İnebolu Belediyesi tarafından belediye hizmet binası yanına “Gönül Sofrası” iftar çadırı kuruldu. Kurulan iftar çadırı vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

İftar öncesi din görevlileri Fikret Efe ve Haki Yılmaz tarafından ney dinletisi ve ilahiler seslendirildi. İnebolu Belediye Başkan Mustafa Huner Özay, iftar çadırını ziyaret ederek, vatandaşlara yemek dağıttı. Kuran-ı Kerim tilavetinin okunduğu iftar çadırında Başkan Mustafa Huner Özay, vatandaşlarla birlikte iftarlarını açtı. Yoğun ilgi gören iftar çadırında 3 çeşit sıcak yemek ikram edilirken, bu yıl Ramazan boyunca her gün iftar çadırında yemek dağıtılacağı belirtildi.

İnebolu Belediyesi olarak üzerlerindeki sorumluluk gereği halkla iç içe olduklarını ve aynı masada buluşup oruç açtıklarını  ifade eden Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay; ‘’ İnebolu Belediyesi olarak, yapmış olduğumuz iftar programlarına bugün itibari ile başladık, bizlere desteklerini esirgemeyen İstanbul’daki ve İnebolu’daki bütün İnebolululara ve kendini İnebolulu hisseden herkese çok teşekkür ediyoruz. Allah’ın rahmeti, marifeti, bağışlamasını üzerimizde olacağı bu günlerde tüm halkımızın ramazanını kutluyor, tebrik ediyorum. ‘’ dedi.

Kızılay’ın İnebolu Belediyesi’ne verdiği destek sayesine kurulan 105 kişi kapasiteli çadırda ilk iftarı verdiklerini belirten Başkan Özay;  “Hava şartlarına bağlı olarak, iftar çadırın dışarısında da iftar programlarımız devam edecek. Ayrıca ramazan ayı boyunca ilçede ikamet eden yaşlı ve hasta olan ihtiyaç sahipleri için evlere iftar yemeklerini zabıta aracı ile evlerine kadar gönderiyoruz. Bizleri destekleyen tüm hemşehrilerimize çok teşekkür ediyorum, herkese hayırlı ramazanlar diliyorum’’ diye konuştu.  

Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Ali Kömürcü ve Belediye Meclis üyesi Figen Pehlivan ile birlikte çadırdaki ilk iftar programına katıldı.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2019, 18:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER