Başıboş Köpekler 2 Kişinin Yaralanmasına Sebep Oldu

Başıboş Köpekler 2 Kişinin Yaralanmasına Sebep Oldu
banner3

İnebolu'da başıboş köpekler, halkın korkulu rüyası haline geldi.
İlçe merkezindeki sokaklarda gezen onlarca başıboş köpek, özellikle okula gitmek için evlerinden çıkan çocuklar ve çarşıdaki vatandaşlar için tehlike oluşturuyor. Bazı aileler korkudan çocuklarını kendileri okula götürüyor.

1 HAFTADA 2 YARALANMA

İnebolu'nun kalabalık mahallelerini mesken tutan başıboş köpekler zaman zaman saldırgan hale geliyor. Sayıları 20-25'i bulan sürü halinde mahalle içerisinde dolaşan köpekler okula gelip giden öğrencileri tedirgin ediyor.

Hafta başında Aşağı Hatıpbağı mahallesi'nde okul yolunda köpeklerin üzerine gelmesinden korkarak yola atlayan bir ilkokul öğrencisine yolda seyir halinde olan bir araç çarptı. Çarpmanın etkisiyle yaralanan öğrenci araç sürücüsü tarafından hastaneye kaldırıldı.

Yine hafta başında Aşağı Hatıpbağı Mahallesi'nde 63 yaşındaki Satılmış Dindar'a başıboş köpekler saldırdı. Saat 15.00 sıralarında Stat Sokak'ta eve giderken yaklaşık 15 köpeğin üzerine yürümesinden korkup kaçan Satılmış Dindar, 1,5 metre yüksekliğinden yolun altındaki bahçeye düştü. Düşmenin etkisiyle omzundaki eklem yeri kırılan Dindar, ailesi tarafından İnebolu Devlet Hastanesi'ne getirildi. Burada kırık olduğu tespit edilen talihsiz adam acil olarak Kastamonu Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Yapılan inceleme sonucunda ameliyat olması gerektiği anlaşılan Dindar, Karabük Üniversitesi Araştırma Hastanesi'nde ameliyata alındı.

"ARTIK YETKİLİLER ÇÖZÜM BULMALI"

Başıboş köpeklerden kaçarken omuz eklem yeri kırılan Satılmış Dindar'ın oğlu Onur Dindar, gazetemize yaptığı açıklamada yetkililerin başıboş köpekler için artık çözüm bulması gerektiğini belirterek gerekli mercilere durumu bildirdiğini söyledi.

Hayvan düşmanı olmadıklarını sadece can güvenliği açısından bu soruna çözüm bulunması gerektiğini belirten Dindar, "Biz hayvan düşmanı falan değiliz ama öncelik can güvenliğimiz. Bu köpekler sadece insanlara değil, kendilerine de saldırıyor. Bir gurup köpek sürüsü saldırıp babamı düşürüp ameliyat edilecek hale getiriyorsa ilerde çoluk çocuğa neler olmaz. Millet rahatça sokakta yürüyemez oldu. Yetkililer insanların hayatını kaybetmesini mi bekliyor? Yetkililer sesimizi duysun korku içinde yaşamak istemiyoruz. İnebolu'ya en kısa sürede yapılacak bir hayvan barınağı ile bu sorun giderilmelidir."

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2017, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER