Ayakkabıcı Fethi Usta Eve Mahkûm Oldu

Yılların kundura ustası Fethi Uzun eve mahkum oldu. Çarşı içini pencereden izliyor. Çok istiyor gezmek, esnaf arkadaşlarını ziyaret etmek. Ancak...

Ayakkabıcı Fethi Usta Eve Mahkûm Oldu
banner3

İlçemiz eşraflarından Ayakkabıcı Fethi Usta (78) engelli aracı kullanılamaz olduğu için eve mahkûm oldu.

   İnebolu Karaca Mahallesi’nde ikamet ederken çevre ilçelerde ve Çatalzeytin’de kunduracılık yapan Fethi Uzun’un önce bir ayağı kemik erimesinden sakatlanmıştı. Uzun süre bastonu ve tek ayağı ile esnaflığını sürdüren kundura ustasının bir süre sonra 2 ayağı birden rahatsızlandı. Bu arada engelli aracı ile ihtiyaçlarını gidererek yaşamını idame etti uzun süre. Ancak belden aşağısı tutmayan Fethi Uzun’un uzun yıllar kullandığı akülü engelli aracı arıza yapmaya başladı. Çarşı esnafı tarafından çok sevilen BAĞ-KUR emeklisi Fethi Uzun, sürekli arıza yapan engelli aracının masrafları ile baş edemez hale geldi.

     İhtiyacı olan birçok vatandaşın ayaklarını ücret almadan giydiren yılların kundura ustası Fethi Uzun şimdi eve mahkûm ve evinin camından çarşı içini izlemekle yetiniyor. Belden aşağısı tutmadığı için evin içinde dahi ellerinin gücü ile gezinebiliyor. Çok istiyor esnaf arkadaşlarının yanına gitmek, onlarla vakit geçirmek, ancak mümkün olmuyor. Belden aşağısı tutmuyor ve gezebileceği sağlam bir aracı yok.

  Oysa ki çevresi tarafından esnaflığı, dostluğu, insanlığı ve cana yakınlığı ile iyi bilinen yılların kundura ustası Fethi Uzun’u, evin dört duvarından ve camından kurtarıp dostlarının yanında bir kahve içmesini sağlamak an meselesi.   (Bir hayırseverin el atması yetiyor.)   

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2018, 17:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER