ASILSIZ İHBAR YAPANLAR CEZALANDIRILACAK

ASILSIZ İHBAR YAPANLAR CEZALANDIRILACAK
banner3

2017-2018 Yılı Kış Hazırlıkları Toplantısı Kaymakam Abdullah Atakan Atasoy Başkanlığında Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Belediye Başkanlığı, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Özel İdare Müdürlüğü,Köylere Hizmet Götürme Birliği, Karayolları 152. Şube Şefliği, BEDAŞ ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün kurum amirleri ve temsilcilerinin katıldığı toplantıda; Kış mevsiminde, vatandaşların can ve mal güvenliğinin temini, olumsuz hava şartlarında kişilerin huzur ve güven içerisinde seyahat edebilmelerinin sağlanması, devlet, il ve köy yollarının trafiğe açık tutulması için Kaymakam Atasoy  yetkililerle izlenilecek yol haritasını belirledi.

ASILSIZ İHBARLAR CEZALANDIRILACAK

Kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarının açılmasında asılsız ihbarların  büyük problem olduğuna dikkat çeken Kaymakam Atasoy "Kapanan yolların hızlı ve düzgün bir şekilde açılmasını aksatacak en önemli unsur asılsız ihbarlardır. Bu konuda Sayın Valimizin bir genelgesi var. Kapanan köy yollarının açılması çalışmalarında bizleri planladığımız program haricinde bizleri yanlış yöne sevk etmek amacıyla asılsız olarak ihbarda bulunanlar kanun gereği cezalandırılacak. Köy yolunu açtırmak için her ne sebeple olursa olsun asılsız ihbarda bulunulmayacak. Asılsız ihbarda bulunan kişiler hakkında 5326 sayılı Kabahatler Kanunu 32. madde gereğince yasal işlem başlatılacaktır." diye konuştu.

Kapanan köy yollarını açmaya ilk olarak gurup yollarında ve taşımalı eğitimin yoğun olduğu köylerden başlayacaklarını belirten Kaymakam Atasoy "Öncelik olarak grup yolları ve taşımalı eğitim gören öğrencilerimizin yoğun olduğu yerleri baz alarak grup gurup çalışma yapacağız. Biz program dahilinde çalışma yaparken bazı vatandaşlarımız bizleri yanıltarak bizi başka programa yönlendirirse açıkça söyleyeyim zaman israfı olacak bir kişinin hırsı çok kişiye zarar vermiş olacak. Bu nedenle bu yıl asılsız ihbar veren kişilere dikkat ederek Kabahatler Kanunu gereği yasal işlem başlatacağız." dedi.

HAMİLE VE KRONİK HASTALAR İLÇEDE MİSAFİR EDİLECEK

Kar yağışı öncesi yapılan toplantıda köylerdeki doğumuna yakın hamile kadınlar ve kronik hasta vatandaşların belirlenip İnebolu Devlet Hastanesi'nde ve misafirhanelerde ağırlanması kararlaştırıldı.

BEDAŞ'A PALETLİ ARAÇ GELECEK

BEDAŞ İnebolu İşletme Şefi Zafer Karabulut, Kastamonu il genelinde 2 adet bulunan paletli kar üstü aracın geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ilçemize gönderileceğini söyledi.

Ayrıca Kastamonu'da bir ilki gerçekleştirdiklerini ifade eden Karabulut, İnebolu'daki köy muhtarlarının telefonlarının 186 Elektrik Arıza sistemine "Öncelikli VİP Müşteri" olarak tanımlattıklarını ifade etti.

ÖĞRENCİ SERVİSLERİNE TAVİZ YOK

Taşımalı eğitimin yoğun olduğu ilçemizde, 1 Aralık itibariyle başlayacak zorunlu kış lastiği uygulaması sonrası öğrenci servislerine denetimler sıklaştırılacak. Öğrencileri taşıyan servislerin ve vatandaşların kullandığı toplu taşıma araçlarında yapılacak denetimlerle araçlarında kış lastiği, zincir ve çeki halatı olmayanlara taviz verilmeyecek ve bulundurmayanlar cezalandırılacak.

KARAYOLLARI KARLA MÜCADELEYE HAZIR

Türkiye'de kiralık araç kullanmayan sadece kenti araç ve makine ekipmanını kullanan Karayolları 152. Şube Şefliği de kar yağışı öncesi tüm bakımlarının yapıldığı ve kar yağışına hazır olduğu ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2017, 09:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER