Acil kısırlaştırma şart!

Acil kısırlaştırma şart!
banner13
banner3

İlçemizde hamile bir sokak hayvanı sancılanmasıyla birlikte cadde ortasında doğum yaptı. Bu durumda sokak hayvanlarının içler acısı durumunu bir kez daha gözler önüne serdi.  Sayıları her geçen gün artan sokak hayvanlarının önüne kısırlaştırma ile geçilebileceği bilinirken ilçemizde her sokakta yeni yavrular belirmiş durumda… Vatandaşlar kısırlaştırma çalışmasıyla sokak hayvanlarının kontrolsüzce sayılarının artmasının önüne geçilmesini bekliyor.

Kastamonu Mahalli İdareler Birliği (KASMİB) tarafından hizmete sokulan mobil kısırlaştırma aracı İlk kısırlaştırma çalışmasına İnebolu’dan başlamıştı.  Mobil Kısırlaştırma aracı İlçemizdeki sokak hayvanlarının bakımı düzgün yapılmadığından sadece 10 adet sokak hayvanın kısırlaştırıldığı belirtilmişti. Başıboş gezen sokak Windows Server 2019 Standard lisans satin al hayvanları her gün ayrı bir tehlike saçmaya devam ederken başıboş köpeklerin içler açısı durumları da vatandaşları üzüyor. İnebolu Belediyesi tarafından yapılması planlanan sokak hayvanları barınağını biran önce hayat geçilmesi bekleniyor.

İnebolu Kaymakamı Ahmet Vezir Baycar daha önce gazetemize yaptığı açıklamada, İnebolu'da yürütülen çalışmalar kapsamında, sokak hayvanları için kısa sürede hayvan barınağı yapılması planlandığı belirtmişti.  

İnebolu Kaymakamı Ahmet Vezir Baycar şu açıklamalarda bulunmuştu;  Barınak projesi için çalışmalarda sona gelindiğini belirten Kaymakam Baycar, “İnşallah biz de bunu dört gözle bekliyoruz. Barınağımız tamamlandıktan sonra özellikle sokak köpekleri sağlıklı veteriner eşliğinde korunaklı bir mekanda bakılmış olunacak ve hayatlarını sürdürmüş olacaklar. Son zamanlarda ülke genelinde sokak hayvanlarının barınaklarda biraz daha sağlıklı ortamda bakılması, sokaklardan başıboş özellikle köpeklerin ve diğer hayvanlarının toplanması gündeme geldi. Bunun için belediye uzun bir süredir barınak yeri arayışı içeresindeydi. Barınak projelerinin geldiğini biliyorum, yer noktasında orman teşkilatından bir yer için görüşmeler ve istişareler devam ediyordu. Barınak yeri projesi neticesine kavuştu ve son aşamaya gelindi. Bahar gibi belediyemizin barınak projesini hayata geçirme planı bulunuyor. İnşallah bizde bunu dört gözle bekliyoruz" açıklamasında bulunmuştu.

Her sokakta yeni yavrular belirmiş durumda...

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER