'Zehirli Tozdan Tavuklar Kör Oldu'

'Zehirli Tozdan Tavuklar Kör Oldu'
banner3

Karayollarının asfalt plentinden çıkan zehirli tozların tavukların gözlerini kör ettiği iddia edildi.

Yeşilöz Köyü sınırlarında İkiçay mevkiinde ki İnebolu 152. Şube Şefliğine bağlı asfalt plentinden çıkan zehirli tozlar çevreye zarar vermeye devam ediyor.

Modeli düşük asfalt elentinin kullanılması ile çevreye yayılan pis kokulu toz bulutları rüzgarın yönlendirmesine göre doğaya yayılıyor.  Dün sabah saatlerinde Aşağı Hatıpbağı Mahallesi ve Çatalkaya Sanayi bölgesinden bir çok kişi gazetemizi  arayarak pis koku ve toz bulutlarını belirterek tepkilerini dile getirdiler. Asfalt plentinin çevreye yaydığı toz ve kokudan kadınlar balkona çamaşır asamadıklarını belirtirken sanayi esnafı yaz ayında işyerlerinin kapısını kapalı tutmak zorunda kaldıklarını, sebze ve meyve yetiştirenler ürünlerin üzerine zehir bulaştığını,  çiftçilik yapan Musa Köyü eski Muhtarı Hüseyin Daşcı ise zehirli tozdan  tavuklarının gözlerinin kör olmaya başladığını belirterek  yapılan uygulamaya tepki gösterdi ve çalışmanın durdurulmasını istediler.

Daha önce gazetemize açıklama yapan Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Çakılcı ise zehirli tozdan etkilenen 13 köyün muhtarının dilekçelerini Karayolları Bölge Müdürlüğüne ulaştırdığını söyledi.