Resmi Gazete'de yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile 302 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi.

Bu kapsamda ilçemizde 3 yıldır görev yaparak başarılı çalışmalara imza atan, geçtiğimiz yılın Kaymakamı seçilen İnebolu Kaymakamı Ahmet Vezir Baycar, Şırnak Cizre Kaymakamı olarak atandı.

İnebolu Kaymakamlığı’na ise Tunceli Mazgirt Kaymakamı Necdet Uçar atandı.

YAVRU AYILAR KAMERAYA YAKALANDI YAVRU AYILAR KAMERAYA YAKALANDI

İNEBOLU’NUN YENİ KAYMAKAMI NECDET UÇAR KİMDİR?

Kaymakam Necdet UÇAR, 22 Ocak 1986’da Adana’da doğdu. İlk ve ortaöğretimini burada tamamladı.

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ve Liverpool Üniversitesi'nde Yönetim ve Dil eğitimi alan Uçar; İçişleri Bakanlığında İçişleri Uzman Yardımcısı olarak görevine devam ederken Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine Kütahya Kaymakam Adayı olarak başladı. Sırasıyla Kütahya Valiliği il merkez stajı, Beypazarı ve Alaplı Kaymakamlığı refiklik stajı, Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığı teftiş stajı, Kabataş, Dazkırı ve İbradı Kaymakam Vekilliği, yurt dışı stajı ve Londra Büyükelçiliği dış temsilcilik stajı görevlerini yaptı. Kaymakamlık kursunu başarı ile tamamlayarak Ordu Kabadüz Kaymakamlığına atanan Uçar, bilahare Adıyaman Çelikhan Kaymakamlığı ve Tunceli Mazgirt Kaymakamlığı görevlerini yürüttü.

İngiltere’de Kamu Yönetimi alanında eğitim, inceleme ve araştırmalarda bulunan ve bu alanda yüksek lisans mezunu olan Kaymakam Uçar, Öğretmen Ayşe Tuba UÇAR ile evli ve üç çocuk babası olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Editör: Barış İlyasoğlu