İstanbul Madeni Eşya Sanatkarları Sanayi Sitesi (İMES), 2023 yılı olağan genel kurulunu yaparak mevcut başkan İnebolulu hemşehrimiz Kemal Akar’a güven tazeledi ve 3 yıl daha devam dedi.

İNEBOLU’DA KURBAN BAYRAMI TEDBİRLERİ İNEBOLU’DA KURBAN BAYRAMI TEDBİRLERİ

İMES Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akar Başkanlığı’nda gerçekleştirilen genel kurula, Dudullu OSB Başkanı Murat Önay, Dilovası İMES OSB Başkanı Ahmet Tokkan, Tuzla Anadolu Yakası OSB Başkanı Murat Çökmez, Marmara OSB Başkanı Menderes Akar’ın yanı sıra çevre sanayi sitelerinin başkanları da katılım sağladı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantı, İMES Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akar’ın faaliyet konuşmasıyla devam etti. Akar, konuşmasında;‘‘2023 yılında, hepimizin kıymetlisi olan İMES’e hizmet etmek, ülkemizin ilerlemesine katkı sunmak maksadıyla birçok çalışmayı hayata geçirdik. Sizlerin teveccühü ile almış olduğumuz yetkiyi, İMES’e yaraşır projelerle taçlandırdık. Sitemiz için ter dökmeye, faaliyetlerimizi büyük titizlikle sürdürmeye gayret ettik’’ dedi.

İMES’in tarihi ve başarı yolculuğuna dikkat çeken Akar, “İMES; ustaların çıraklara el vererek büyüttüğü bir umut ve kalkınma macerasıdır. Sadece emeklerine ve alın terlerine güvenenlerin ortak inancının hikayesidir. Küçük dükkanlarında büyük hayaller kurup, bugün ülkemizin yüz akı olanların, hakkıyla galip gelenlerin yolculuğudur. İMES’in yolculuğu; Türk Sanayisinin yolculuğudur” şeklinde konuştu.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından seçime gidilen kongrede, ortakların yoğun desteğiyle mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akar, yeniden başkanlığa seçildi.

3 yıllık yeni dönem için yetkilendirilen yönetim ve denetim kurulu şu isimlerden oluşuyor:

Yönetim Kurulu: Kemal Akar, Abdullah Arslan, Mehmet Ali Dağıstan, Oğuz Zorlu, Koray Yavuz,  İsmail Şişman, Emir Selim Öztürk, Denetim Kurulu: Bülent Taş, Mahmut Tanar, Süleyman Çelebi

Whats App Image 2024 06 11 At 19.50.00 3​​​​​​​

Editör: Barış İlyasoğlu