İnebolu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı yılsonu el sanatları sergisi açıldı.

Osman Sungur Motel Tesisleri Cafe Mola’da düzenlenen serginin açılışına, İnebolu Kaymakamı Ahmet Vezir Baycar, Belediye Başkan Vekili Necmi Mankaloğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hakan Civelekoğlu, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan etkinlik protokol konuşmaları, müzik dinletisi, Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri tarafından yapılan çalışmaların sergilendiği defile ve halk oyunları gösterisinin ardından ise kursiyerlere belgeleri takdim edildi. 

4000 KURSİYERE ULAŞILDI

Sergininin açılış konuşmasını yapan İnebolu Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ebubekir Gökbulut:

“İnebolu Halk Eğitim Merkezi olarak, 2023-2024 eğitim öğretim yılı içerisinde yaklaşık 130 farklı dalda 100 eğitici ile 250 kurs açılmış olup, bu kurslarda 4000 kursiyere ulaşılmıştır. Ayrıca Açıköğretim Lisesi’nde yaklaşık 150, Açıköğretim Ortaokulu’nda 30 aktif öğrencimiz bulunmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı Halk Eğitim Merkezleri Bilişim Ağı Dijital Platformu’nu hayata geçirmiş, bu platformla halk eğitim merkezlerinde yüz yüzü açılan kurslara uzaktan eğitim ile katılmak mümkün olmaktadır.

İnebolu Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı koordinasyonunca yürütülen Aile Destek Merkezi Projesi, yine İnebolu Kaymakamlığı ve İnebolu Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü işbirliğiyle Serada Üreten Kadınlar Projesi kapsamında kurslarımızda devam etmektedir.

Okul sporları kapsamında düzenlenen kurslarımızda, hentbol minikler kategorisi A ve B gurupları il birincisi, masa tenisi minikler kategorisi il üçüncüsü, futbol U-11  il üçüncüsü, futbol U-14 il ikincisi, futbol U-16 il ikincisi olan ve hentbol küçük erkekler il birinciliği elde ederek Türkiye yarı finallerine katılmaya hak kazanan kursiyer öğrencilerimizi ve kurs öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

Çocuklarımızı tatil boyunca bilgilendirecek, dinlendirecek ve eğlendirecek spor, müzik, halk oyunları, İngilizce zeka oyunları, robotik kodlama gibi farklı alanlarda açacağımız yaz kurslarımız için sizleri ve öğrencilerimizi İnebolu Halk Eğitim Merkezi’mize bekliyoruz.”

İnebolu Belediye Başkan Vekili Necmi Mankaloğlu ise yaptığı konuşmada “Kursiyer öğrencilerimizin yıl boyunca yaptığı çalışmalar gerçekten büyük bir özveri, azim ve sevgi ile yapılan çalışmalar her türlü takdiri hak etmektedir. Bizlerin beğenisine ve takdirine sunacakları çalışmalar gerçekten her türlü övgüye layık. Bu anlamda emeği geçen başta idarecilerimizi, öğretmenlerimizi ve kursiyerlerimizi tebrik ediyor kutluyor ve saygılar sunuyorum” dedi.

İNEBOLU’DA ULUSAL GENÇLİK SPOR MASA TENİSİ TURNUVASINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAĞIZ

Sergide konuşan Kaymakam Ahmet Vezir Baycar: “Halk Eğitim Müdürlüğümüz, onlarca kurslar açtı binlerce öğrencimize eğitimler verdi . Biz birkaç hususta önceliklendirip bu kapsamda İnebolu’ya ve İnebolululara hizmet etmeye çalışıyoruz. Öncelikle milli eğitimdeki öğrencilerimizi destekleme adına Akademik başarılarının arttırılması adına Destekleme kursları veriyoruz Onun dışında sosyal sportif kültürel faaliyetler Noktasında da halk eğitim bünyesinde onlarca kurslar açıyoruz”

“İki yıldır sürdürdüğümüz spor projeleri ile Bir çok alanda kurslar açtık. En son önceliklendirdiğimiz masa tenisi alanında İnebolu‘yu ulusal çapta duyuracak bir atılımın içine girdik. Bu kapsamda eksik olan metaryerleri, masa tenisi masaları, 20’ye yakın masayı hayırseverlerimizin destekleri ile kaymakamlığımız ve belediyemizin öncülüğünde aldık. Lazım olan bütün malzemelerini açarak gençlik ve Spor bakanlığımıza da başvurumuzu yaptık. Temmuz ayında tüm Türkiye’den sporcuları İnebolu’da ağırlayacağız. İnebolu’da ulusal gençlik Spor masa tenisi turnuvasına ev sahipliği yapacağız. Bu kapsamda da öğrencilerimizi hazırlama adına gençlik ve Spor müdürlüğümüz halk eğitim merkezi müdürlüğümüz kurslarına devam ediyor. İnşallah orada da güzel bir başarı elde edeceğiz.Halk eğitim sadece öğrencileri değil akademik eğitim dönemi bitmiş teyzelerimizin amcalarımızın eğitim noktasında ki eksikliğini giderme adına çok güzel fonksiyon üstlenmiş bulunmaktayız. Bu kapsamda eğitim öğretim dışındada toplumsal intibakını sağlıyoruz. Sene boyunca ciddi anlamda kurumlarımızın ortak çalışmalarıyla faaliyetlerini yürütüyorlar.”

İNEBOLU BİLSEM’DEN BİLİM ŞENLİĞİ İNEBOLU BİLSEM’DEN BİLİM ŞENLİĞİ

Açılışı yapılan sergide, kursiyerlerin farklı dallarda 1 yıl boyunca hazırladıkları el emeği göz nuru eserler görücüye çıktı. Hepsi birbirinden güzel yüzlerce ürün protokol üyeler ive vatandaşlar tarafından ilgiyle gezildi. Her yıl bir önceki yıla göre daha da zenginleşen Halk Eğitim Merkezi sergileri bu yıl da ziyaretçiler tarafından tam not aldı.

I M G 6192 1600X1067I M G 6181 1600X1067I M G 6186 1600X1067I M G 6156 1600X1067I M G 6160 1600X1067I M G 6107 1600X1067I M G 6145 1600X1067I M G 6049 1600X1067

Editör: Barış İlyasoğlu