Ata Toprağını Selanik’ten Samsun’a Taşıyorlar

Ata Toprağını Selanik’ten Samsun’a Taşıyorlar
banner13
banner3

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Selanik'te doğduğu evin bahçesinden aldıkları toprağı Samsun'a ulaştırmak için yola çıkan 4 bisikletli bugün İnebolu'da olacak.

Yunanistan'ın Gümülcine kentindeki Rodop Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği'nin (ROBİS) 4 üyesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Selanik'te doğduğu evin bahçesindeki  nar ağacının altından aldıkları toprağı, 1350 km pedal çevirerek 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarında Samsun'a ulaştıracak.

Bisikletliler bugün saat 17.00 de İnebolu Türk Ocağı önünde çiçeklerle karşılanacak.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile Selanik'ten Samsun'a 1350 km bisikletle pedal çevirerek Ata toprağı Windows Server 2022 standard lisans satin al taşıyan ekip 03 Mayıs ta yola çıktı. Birçok yerde gösterilerle karşılanan gurubu  dün akşam Cide Belediye Başkanı Mehmet Eşref Mutlu Cide girişinde karşıladı.

Cuma sabahı 08.00 de Cide'den tekrar yola çıkılacak olan ekip bugün akşamüzeri  17.00 gibi İnebolu'da olacak. Ekibi İnebolu bisikletliler gurubu Özlüce'de karşılayacak. 1 Gece İnebolu'da konaklayacak olan bisikletliler 19 Mayıs günü, içinde Mustafa Kemal Atatürk'ün mumya heykeli olan Atatürk'ün makam aracı eşliğinde Samsun'a girecekler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER