LGS Sınavında İnebolu'daki Okulların Başarı Karnesi

Liseye Geçiş Sınavında İnebolu'daki Ortaokulların başarı grafiği

LGS Sınavında İnebolu'daki Okulların Başarı Karnesi
banner3

LGS sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından İlçemizin başarı durumu merak edilen konular arasında olmaya başladı.

1 Haziran 2019 Cumartesi günü birinci oturumu 09.30’da, ikinci oturumu ise 11.30’da yapılan Liseye Geçiş Sınavının(LGS) ardından öğrenciler heyecan içinde sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi beklemeye başladı. 24 Haziran 2019 tarihinde sınav sonuçlarının açıklanmasıyla ile birlikte ilçemizde bulunan ortaokulların başarı sıralaması ve en yüksek puanlara sahip olan öğrenciler merak edilen konu oldu.  Atatürk Ortaokulu öğrencilerinden olan Batuhan Çıkmaz, 495 puan alarak İlçe birincisi oldu.

Toplam 80 öğrencinin sınava girdiği ve İl geneli başarı sıralamasında ilk beş okul içerisinde yer alan, ilçe başarı sıralamasında ise birinci sırada bulunan ilçemiz merkez okullarından Atatürk Ortaokulunda, okul genelinde 495 Puanla Batuhan Çıkmaz birinci, 494,5 Puanla Musa Umut Yelkenci ikinci, 490 puanla Mehmet Başar Kavak üçüncü oldu.

Toplam 39 öğrencinin sınava girdiği İlçemiz merkez okullarından Mehmet Bülent Özyürük Ortaokulunda, okul genelinde 461 puanla Serkan Kaba birinci, 455 puanla Nuh Beraat Usta ikinci, 441 puanla Zeynep Orhan üçüncü oldu.

Toplam 20 öğrencinin sınava girdiği ilçemiz merkez okullarından Azize Ana Ortaokulunda, okul genelinde 452 puanla Nihal Çelikel birinci, 425 puanla Öznur Baş ikinci, 411 puanla Nurten Beltekoğlu üçüncü oldu.

Toplam 22 öğrencinin sınava girdiği ilçemiz merkez okullarından İnebolu İmam Hatip Ortaokulunda, okul genelinde 457 puanla Elif Kara birinci, 418 puanla Enes Furkan Erim ikinci, 361 puanla Gamze Çakır Üçüncü oldu.

İlçemiz Atabeyli Köyünde bulunan ve toplam 6 öğrencinin sınava girdiği Atabeyli Ortaokulunda, okul genelinde 340 puanla Hakan Özkaya birinci, 311 puanla Merve Baş ikinci, 280 puanla Mustafa Tunç üçüncü oldu.

İlçemiz Özlüce Köyünde bulunan ve toplam 8 öğrencinin sınava girdiği Özlüce Ortaokulunda, okul genelinde 406 puanla Rana Kıvanç birinci, 384 puanla Semra Nur Selamet ikinci, 328 puanla Ahmet Gedikoğlu üçüncü oldu.

İlçemiz Evrenye Köyünde bulunan ve toplam 6 öğrencinin sınava girdiği Evrenye Mehmet İnce Ortaokulunda, okul genelinde 320 puanla Kadir Can Topal birinci, 270 puanla Yusuf Ateş ikinci, 258 puanla Emre Topaloğlu üçüncü oldu.

İlçemiz Göçkün Köyünde bulunan ve toplam 15 öğrencinin sınava girdiği 9 Haziran Ortaokulunda, okul genelinde 443 puanla Ceren Nur Coduroğlu birinci, 395 puanla Melih Koç ikinci, 356 puanla Baran Kirşan üçüncü oldu.

İlçemiz Kabalar Köyünde bulunan ve toplam 4 öğrencinin sınava girdiği Kabalar Ortaokulunda, okul genelinde 369 puanla Anıl Gebeş birinci, 323 puanla Semanur Can ikinci, 320 puanla Sinan Kara üçüncü oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER