İnebolu MYO'ya 90 yeni kayıt

İnebolu MYO'ya 90 yeni kayıt
banner13
banner3

Kastamonu Üniversitesi İnebolu Meslek Yüksekokulu'nda ön kayıt işlemleri sona erdi.

YKS sonuçlarına göre üniversiteyi kazanan öğrenciler 31 Ağustos-4 Eylül 2020 tarihleri arasında üniversiteye ön kayıtlarını gerçekleştirdi.

ÖSYS sonuçlarına göre İnebolu Meslek Yüksekokuluna ilk tercihlerde 105 kişi yerleşmeye hak kazanmıştı. İnebolu MYO'ya tercihler sonunda 105 öğrenciden 90’ı kayıt yaptırdı. İnebolu MYO bölümlerinden Sağlık Kurumları İşletmeciliği'ne 44, Deniz ve Liman İşletmeciliği'ne 42, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları'na ise 4 öğrencinin kayıt işlemleri gerçekleştirildi.

İnebolu MYO’da kayıtlı öğrenci sayısı 254 oldu.

KASTAMONU ÜNİVERSİTESİNDE UZAKTAN EĞİTİM KARARI ALINDI

Kastamonu Üniversitesi 2020-2021 Akademik yılı Güz Döneminde uzaktan eğitim kararı aldığını açıkladı.

Kastamonu Üniversitesinden yapılan açıklamada ; “Tüm dünyayı ciddi şekilde etkileyen COVİD-19 küresel salgınının ülkemizdeki yayılım seyri ve insan sağlığı açısından taşıdığı yüksek risk karşısında öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm mensuplarımızın bu salgından azami düzeyde korunmasını sağlamak için gerekli tedbirler titizlikle alınmaktadır ve konu ile alakalı her husus özenle değerlendirilmektedir. Sağlık Bakanlığı ile Bilim Kurulunun yaptığı uyarılar ve aldığı tavsiye kararları yüz yüze eğitim sürecinin öğrencilerimiz, öğretim elemanlarımız, çalışanlarımız ve diğer paydaşlarımız açısından önemli bir riskin varlığını açıkça ortaya koymaktadır. Bu bağlamda 2020-2021 Akademik Yılı Güz Döneminde uygulanacak eğitim-öğretim yönteminin belirlenmesi amacıyla toplanan Üniversitemiz Senatosu’nda, ön lisans, lisans ve lisansüstü programlarımızın tamamında “Uzaktan Ve Dijital Öğretim Yöntemleri”nin uygulanması kararı alınmıştır. Söz konusu kararın alınması sürecinde, Kampüse ulaşım imkanları, Öğrencilerin barınma imkanları ve çeşitliliği, Ülkelerarası ve şehirlerarası öğrenci dolaşımı,  Öğrencilerin sosyal hayata katılımı, gibi faktörler dikkate alınmıştır.
COVİD-19 küresel salgınının seyri ile ilgili Sağlık Bakanlığı ve YÖK’ün alacağı kararlar doğrultusunda yeni düzenlemeler söz konusu olabilecektir. Böyle bir değişiklik olması halinde sürece ilişkin tüm açıklamalar resmi web sayfamızdan ve sosyal medya hesaplarımızdan yapılacak olup söz konusu açıklamaların dikkate alınması gerekmektedir. Öğrencilerimize, yakınlarına ve çalışanlarımıza sağlık ve esenlikler dileriz.” Denildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2020, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER