İnebolu Bilim ve Sanat Merkezi tarafından öğrencilere yaz etkinliği gerçekleştirildi.

40 ÖĞRENCİ DAHA ‘TRAFİK DEDEKTİFİ’ OLDU 40 ÖĞRENCİ DAHA ‘TRAFİK DEDEKTİFİ’ OLDU

Okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik olarak İnebolu Bilim ve Sanat Merkezi kurum bahçesinde yaz sineması etkinliği gerçekleştirildi.

İnebolu Bilim ve Sanat Merkezi bir farklı etkinliğe daha adım attı.

 “ Minderini al gel!” Sloganı ile düzenlenen “ Yaz Sineması” etkinliği iki seans şeklinde tamamlandı. Salı günü anasınıfı, çarşamba günü ilkokullara yapılan etkinliğe yoğun ilgi gösterildi.

Kurum Müdürü Sümeyye Birinci, Bilişim Teknolojileri öğretmeni Talha Çemenyemez, Robotik Kodlama öğretmeni Esra Kıvrak, Ahşap Atölyesi Öğretmeni Beyza Hilal Öz, Akıl Oyunları Atölyesi Öğretmeni Ceyda Cebeci Emeksiz, Fen Bilimleri Dersi Öğretmeni Gökçen Göksu ve Öğretmenevi Müdürü Haydar Ata koordinesinde düzenlenen etkinlikte sinemanın yanı sıra Uçak Simülatörü ve Sanal Gözlükle etkinlikler yapan öğrenciler keyifli zaman geçirdiler.

Etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hakan Civelekoğlu katılım sağladı. Etkinliğin düzenlenmesinde Projeksiyon perdesini kuruma temin eden İnebolu Dayanışma Derneği Başkanı  Murat Oburoğlu’na ve Vesile olan CHP ilçe başkanı Cemal İlyasoğlu’na kurum adına kurum müdürü Sümeyye Birinci teşekkür etti.

Etkinlik sonrası gerek velilerden gerek öğrencilerden bu şekil farklı etkinliklerin yinelenmesi talebi kurumda görev yapan idare ve öğretmenleri mutlu etti. İnebolu’da bir ilk olan okul yaz sineması etkinliği İnebolu Bilim ve Sanat Merkezinin farkındalığını artırarak BİLSEM’e olan bakış açısını değiştirdi.

Whatsapp Görsel 2024 06 12 Saat 21.58.59 2Ef2D343Whatsapp Görsel 2024 06 12 Saat 21.58.59 E22198A4

Editör: Barış İlyasoğlu