İNEBOLU'DA BALIKÇI TEKNESİ BATTI: 2 ÖLÜ

İNEBOLU'DA BALIKÇI TEKNESİ BATTI: 2 ÖLÜ
banner13
banner3

İnebolu ilçesinde içerisinde 3 kişinin bulunduğu balıkçı teknesi battı. Teknede bulunanlardan 1 kişi kıyıya yüzerek çıkabildi. Diğer 2 kişiden 1’i ölü olarak bulundu, kayıp olarak aranan diğer şahsı ise arama çalışmaları sonunda dalgıçlar tarafından ölü olarak bulundu.

Özlüce Balıkçı Barınağı’nda sabah saatlerinde balık avlamak için ayrılan ‘Palanın Hayati’ lakaplı balıkçının çocuklarına ait tekne battı. Teknedeki 3 kişiden Şeref Kara kendi çabalarıyla kurtulurken ilk olarak Murat Azaklıoğlu’nun cesedine ulaşıldı. Kayıp olarak aranan Hayati Kara ise denize bıraktıkların ağın içerisinde ölü olarak bulundu.

Şeref Kara İnebolu Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak ilk müdahale yapıldı.

Bölgede, Sahil Güvenlik ekiplerinin yürüttüğü arama kurtarma çalışmalarına AFAD, UMKE ve Jandarma ekiplerinin yanı sıra balıkçılar da destek verdi. Kayıp olan Hayati Kara’yı bulmak için Sinop’tan dalgıçlar geldi.

KAYIP BALIKÇININ CANSIZ BEDENİNİ DALGIÇLAR BULDU
İnebolu ilçesinde bugün batan balıkçı teknesinin batmasının ardından kaybolan balıkçı Hayati Kara’nın cesedine ulaşıldı.
İnebolu ilçesine bağlı Taşburun köyü açıklarında batan balıkçı teknesinde kaybolan Hayati Kara’nın cansız bedenine dalgıçlar ve balık adamlar tarafından denizde yapılan arama sonucunda ulaşıldı. Denizde döktükleri ağın içinde bulunan Hayati Kara’nın cansız bedeni Sahil Güvenlik Botu tarafından İnebolu Limanı’na getirildikten sonra İnebolu Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. 
Aynı olayda teknede bulunan Hayati Kara’nın kardeşi Şeref Kara, yüzerek kıyıya çıkmayı başarmış, teknede bulunan diğer şahıs Murat Azaklıoğlu’nun ise cansız bedeni bulunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2019, 19:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER