Alkollü Mahkum Kız Öğrenci Yurduna Girdi!

Alkollü Mahkum Kız Öğrenci Yurduna Girdi!
banner3

İnebolu ilçesinde kapalı cezaevinden açık cezaevine gitmek için tahliye olan erkek mahkum yatacak yer bulamayınca açık olan kız yurdunun camından içeri girdi.

İnebolu M. Tipi Kapalı Ceza infaz Kurumu’ndan açık cezaevine gitmek için tahliye olan 22 yaşındaki H.B. özgürlüğün vermiş olduğu rahatlık ile çarşı içinde alkol alarak gitmesi gereken otobüsü kaçırdı. İlçeden ayrılacak başka araç da bulamayan H.B. İnebolu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin çarşı içindeki kız yurdunun arkasındaki açık olan pencereyi görünce içeri girerek sabaha kadar konaklamak istedi. İçeride alkol almaya devam eden H.B. yurdun içinde gezinirken yatağında uyuyan bir kız öğrencinin bacağına çarptı. Gece yarısı yurdun içinde tanımadığı birini gören genç kız korkup çığlık attı. Öğrencilerin haykırışlarından tedirgin olan H.B. girdiği camdan tekrar kaçarak kayıplara karıştı. Geride alkol şişesi bırakıp kaçan H.B. öğrencilerin ve velilerin şikayeti ile yapılan aramalarla polis tarafından yakalandı. Haneye izinsiz girmekten gözaltına alınan H.B. savcılıkta ifadesi alındıktan sonra açık cezaevine teslim olması için serbest bırakıldı.

Dışarıdan bir kişinin kolaylıkla yurda girebilmesine tepki gösteren veliler, binanın arka tarafında yere çok yakın olan pencerelere parmaklık yapılmaması ile binada yangın merdivenlerinin bulunmamasından dolayı tepki göstererek, ikinci dönemde öğrencilerini yurttan alacaklarını belirttiler.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2017, 15:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER