Yukarı Hatıpbağı Mahallesi’nde İnebolu eski Devlet Hastanesinin altında yer alan 31’nolu Aile Sağlığı Merkezi, Camikebir Mahallesi Zaferyolu Caddesi No: 25 (İnebolu- Abana Yolu, Liman Başkanlığı ve İtfaiye Amirliği yanı) adresinde geçici hizmet binasına taşındı.

İNEBOLU TSO: “İNEBOLU HUZUREVİ KAPATILMASIN!” İNEBOLU TSO: “İNEBOLU HUZUREVİ KAPATILMASIN!”

Geçici olarak yeni adresinde taşınan 31’Nolu Aile Sağlığı Merkezinde Dr. Songül Büyükçağlayan, Dr. Serdar Bulut ve Dr. Muhammed Genç tabip olarak görev yapıyor.

ESKİ BİNA YIKILIP YENİSİ YAPILACAK

Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada; ‘’ Sağlık Bakanlığımız onayı ile projelendirilen, İnebolu Toplum Sağlığı Merkezi(T11 tipi) + Aile Sağlığı Merkezi (9 Aile Hekimliği Birimi) + 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu (ASHİ) binası Yapım İşi ihalesi yapıldı.

İnebolu İlçemizin Yukarı Hatipbağı Mahallesi 351 Ada 18 Parsel 1988,74 m2 arsa üzerine projelendirilen yeni hizmet binamızın oturum alanı 524,50 m2, toplam inşaat alanı 1573,50 m2 olup bodrum, zemin ve 1 kattan oluşmaktadır.

İlçemizde depreme dayanıklı, son teknoloji ile yapılmış, güncel mevzuatına göre projelendirilmiş, engelli bireylerimizin de ulaşımını rahatça sağlayacağı, hasta ve çalışan konforu düşünülerek tasarlanan binamızda 9+1 doktor polikliniği, 3 acil müdahale odası, 2 gebe izlem, 2 bebek izlem, 2 emzirme odası, 1 laboratuvar ve diğer mahalleri ile 9 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi bulunmaktadır.

Ayrıca topluma yönelik koruyucu sağlık hizmetlerinin verildiği T11 Tip Toplum Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonu yer almaktadır. İl Sağlık Müdürlüğümüzce 25.04.2024 tarihinde yapılan ihale ile uygun teklif alınan, bahse konu binanın yapım işine mayıs ayı içerisinde başlanarak, 360 gün içerisinde yapımı tamamlanması planlanmıştır. İnebolu ilçemize hayırlı olmasını temenni ederiz. ‘’ denildi.

Editör: Barış İlyasoğlu