İnebolu’da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 105’inci yılı;  Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törenle kutlandı.

Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün gençlere armağan ettiği günün 105. yılı vesilesiyle düzenlenen törene; Kaymakam Ahmet Vezir Baycar, Belediye Başkan Vekili Necmi Mankaloğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Ömer Faruk Yazıcı, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hasan Yiğit, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, siyasi partilerin ilçe başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hasan Yiğit gerçekleştirdi.

ATATÜRK'ÜN ESERLERİNİN TEMEL TAŞLARISINIZ

İnebolu Gençlik ve Spor Müdürü Hasan Yiğit yaptığı konuşmada; ‘’Bugün Burada Mustafa Kemal Atatürk Ve Arkadaşlarının Milli Kurtuluş Mücadelesinin İlk Kıvılcımlarını Atarak Anadolu’ya Ayak Basmasının 105. Yılı Münasebetiyle Toplanmış Bulunuyoruz. Gençlere Armağan Ettiği Ve Gençlik Ve Spor Bayramı Olarak Kutladığımız Bu Özel Güne Hepiniz Hoş Geldiniz, Sefa Getirdiniz. Temeli 19 Mayıs'ta Mustafa Kemal Atatürk Tarafından Atılan "Milli Egemenlik" İlkesi İle, Birliğimiz Ve Bütünlüğümüz Sağlanmış, Çarenin Ancak Millette Olduğu Tescillenmiştir. Bugün De Vazgeçilmez Güç Kaynağımız Olan Milli İradenin Yaşatılması İçin Hepimize Ve Özellikle De Atatürk'ün 19 Mayıs'ı Armağan Ettiği Siz Gençlere Büyük Görevler Düşmektedir.

Sevgili Gençler, "Siz Türk'e İstiklâl Aşkını Veren, Şerife Bacıların, Halime Çavuşların, Nene Hatunların; Siz "Ya İstiklal Ya Ölüm Diyen: Antepli Şahinlerin, Sütçü İmamların, Hasan Tahsinlerin, Seyit Onbaşıların; Siz Tarihi Tarih Yapan Barbarosların, Yavuzların, Fatihlerin, Mustafa Kemallerin Soyundansınız. Binlerce Şehit Vererek, Sıkıntı Ve Yokluklar İçinde, Büyük Fedakarlıklarla Kurulan Türkiye Cumhuriyeti Sizlere Emanettir. Bu Değerli Emaneti Yaşatmak Ve Sonsuza Kadar Korumak, Gelecek Kuşaklara En İyi Şekilde Aktarmak, En Başta Gelen Görev Ve Sorumluluğunuz Olmalıdır. Sizler: Atatürk'ün Eserlerinin Temel Taşlarısınız. Unutmayınız Ki: Her 19 Mayıs'ta, Samsun'dan, Elden Ele Ankara'ya Koşturulan Bayrağımız, Rengini, Siz Asil Türk Evladının Damarlarındaki Asil Kandan Almaktadır. İlk Öncelikli Göreviniz Türkiye Cumhuriyetini Her Alanda Bağımsız Bir Ülke Haline Getirmek Olmalıdır. Bunu Yapacak Güç Ve Kuvvet Damarlarınızdaki Asil Kanda Mevcuttur. Bu gün Bayrağımız hür olarak vatan toprakları üzerinde dalgalanıyorsa, bunu borçlu olduğumuz Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Bu Vatan İçin Canlarını Seve Seve Feda Eden tüm Şehitlerimizi Rahmet, Minnet Ve Saygıyla Anıyor; Hayatta olan gazilerimize sağlık diliyor. Siz Gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı Kutluyorum. ‘’ diye konuştu.

Atatürk Anıtı Önünde düzenlenen programda, İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Folklor ekibi gösterisi sunuldu, Prof. Dr. Fuat Sezgin Anadolu Lisesi öğrencileri karete gösterisi gerçekleştirdi. Prof. Dr. Fuat Sezgin Anadolu Lisesi ve İnebolu Anadolu Lisesi öğrencileri ile Tefikiye Cami İmamı Haki Yılmaz koordinesinde boks gösterisi yapıldı.

İnebolu Kaymakamı Ahmet Vezir Baycar, Belediye Başkan Vekili Necmi Mankaloğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Ömer Faruk Yazıcı, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hasan Yiğit, Okullar arasında yapılan 19 Mayıs konulu spor, resim, kompozisyon, şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim ederek, tebrik ettiler. Program hatıra fotoğrafı ile son buldu.

KURBAN BAYRAMI BAYRAMLAŞMA PROGRAMI BELLİ OLDU KURBAN BAYRAMI BAYRAMLAŞMA PROGRAMI BELLİ OLDU

Editör: TE Bilisim